וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרסום המכרז להפרטת בזק יידחה בחודש

גיא הדס

12.6.2001 / 23:30

זאת עקב דרישת גורמי הביטחון לבצע שינויים בתקנות החברה; השינויים מחייבים אסיפת בעלי מניות; ועדת השרים להפרטה תתכנס ביום א' להכריע במחלוקת בין רשות החברות לגורמי הביטחון

ועדת השרים לענייני הפרטה, בראשות ראש הממשלה אריאל שרון, תתכנס שוב ביום ראשון כדי להכריע במחלוקת בין גורמי הביטחון לרשות החברות הממשלתיות בנושא הפרטת בזק , כך אמר היום ל-TheMarker.com מנהל רשות החברות ירון יעקובס.

בישיבת השרים שנערכה אתמול, הוחלט כי בקשתם של גורמי הביטחון למנוע מרוכש חלקה של המדינה בבזק מלמכור מניות ללא אישור מראש תובא להכרעה במסגרת ועדה מיוחדת בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אביגדור יצחקי. יצחקי ינסה לפשר בין יעקובס לגורמי הביטחון ולהגיע לנוסחאת פשרה. היום ייערך דיון ראשון של הצדדים בעניין.

בדיון אתמול, שהוגדר כסוער על ידי חלק ממשתתפיו הוחלט לבטל את הדרישה כי מפעיל תקשורת ירכוש 20% ממניות בזק. דרישה זו הביאה בהכרח לצורך שבגרעין השליטה תהיה חברת תקשורת זרה. לאחר החלטת הוועדה, גורם פיננסי יוכל לרכוש את החלק שיועד לחברת תקשורת. המכירה של חלק הממשלה בבזק תכלול מניות בשיעור כולל של 50.01% של ההון.

אולם, למרות ההחלטה, פרסום המכרז להפרטת בזק יתעכב בעוד חודש לפחות מכיוון ששינויים שונים אותם דורשים גורמי הביטחון דורשים כינוס של בעלי המניות בבזק, דבר המצריך כחודש לפחות. לכן, ישנו סיכוי מזערי כי כבר ביוני יפורסם המכרז.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully