וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המזרחי: אורבוטק תמשיך להציג תוצאות משופרות וגידול בהכנסותיה

שלומי גולובינסקי

12.6.2001 / 18:48

למרות זאת, בבנק מעניקים המלצת החזק למניות החברה עם מחיר יעד של 34-38 דולר למניה - הגבוה בכ-5% ממחיר המניות בשוק

כלכלני בנק המזרחי צופים כי אורבוטק, המייצרת מערכות בדיקה למעגלים מודפסים, תיפגע מהמשבר שפקד את הענף המוליכים למחצה, אך ככל הנראה הפגיעה תהיה בשיעור נמוך מהפגיעה ביצרנים עצמם. האנליסטית גנדלמן בוז'נה מעריכה כי מתוך פעילויותיה של אורבוטק, תחום מערכות הבדיקה למעגלים מודפסים ייפגע בצורה הקשה ביותר.

בוז'נה מעניקה המלצת החזקה למניות אורבוטק עם מחיר יעד של 34-38 דולר, הגבוה בכ-5% בלבד ממחירן של המניות כיום בנאסד"ק. בוז'נה מציינת כי בטווח הבינוני השווי הכלכלי של אורבוטק הוא בין 1-1.2 מיליארד דולר. להערכתה, המכפיל המתאים לאורבוטק בשלב הנוכחי הוא 16-17.

האנליסטית מעריכה כי הכנסות אורבוטק מתחום מערכות בדיקת למעגלים מודפסים יסתכמו השנה ב-260-270 מיליון דולר, לעומת 277.1 מיליון דולר בשנת 2000, כאשר ההנחה היא כי לא תהיה פגיעה בהכנסות החברה מהשירותים.

להערכתה, כיוון שהשקעות בקווי ייצור צגים שטוחים הן השקעות לטווח ארוך, וכיוון שהתחום רק התחיל לתפוס תאוצה, הפגיעה בתחום תהיה הרבה פחות קשה. בוז'נה מעריכה כי הכנסות אורבוטק מתחום הצגים השטוחים יגיעו לכ-80 מיליון דולר.

בוז'נה מציינת כי במהלך השנים האחרונות הרחיבה החברה את תחומי פעילותה על ידי כניסה לנישות נוספות שלא נראות אטרקטיוויות ליצרני ציוד גדולים בתחום המוליכים למחצה. בשנים אלה מציגה החברה מציגה גידול של יותר מ-20% במכירות, שיפור ברווחיות וצמיחה ברווח הנקי. להערכתנו, בשנים הבאות החברה תמשיך להציג תוצאות משופרות וגידול משמעותי בהכנסותיה.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully