וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המעו"ף פותח בירידה של כ-1%

גולן פרידנפלד

12.6.2001 / 11:13

נייס מאבדת 2.3% במחזור של 1.5 מ' ש'; כור יורדת ב-2.5% בפתיחה; אלרון מאבדת 1.7% לאחר שהודיעה על מכירת הפעילות הבנקאית של החברה הבת אלרון טלסופוט לחברת פורסופט

לאחר הירידות בשיעור של כ-2% בנאסד"ק אמש פותחת הבורסה התל אביבית את יום המסחר בירידות שערים של כ-1% שנמשכות זה היום השלישי ברציפות.

ההרגשה הרווחת בשוק ההון היא שהמשבר בנאסד"ק צפוי להמשיך להעיב על המסחר בארץ, וכי הוא אינו קרוב לסיומו. לכן, מרבית המשקיעים מעדיפים "לשבת על הגדר", לפחות עד שיבשילו התנאים הסביבתיים (הבטחוניים והכלכליים) להשקעה בשוק ההון המקומי.

מדד המעו"ף יורד ב-0.97% לרמה של 415.72 נקודות שהיא גם רמת תמיכה, וחציה של רמה זו כלפי מטה תאותת על מגמת ירידות מתמשכת בתל אביב. מדד ת"א 100 יורד ב-0.8% לרמה של 408.78 נקודות, ומדד התל-טק יורד ב-0.87%

פעילים ציינו כי מעניין יהיה לעקוב היום אחרי מניית אלרון , שריכזה אתמול בשעתיים האחרונות למסחר מחזורים גדולים שהסתכמו ב-9 מיליון שקל. המניה יורדת בפתיחה בשיעור של 1.7%.

ייתכן שהמחזורים הגדולים במניה הם על רקע ההערכות כי אלרון עומדת למכירה על ידי קבוצת אי.די.בי במסגרת הרה ארגון שעוברת הקבוצה. בנוסף, הודיעה היום חברת פורסופט מקבוצת פורמולה , כי היא רוכשת את הפעילות הבנקאית של חברת אלרון טלסופט, חברת בת בבעלות מלאה של אלרון.

גם מניית בזק , שיורדת ב-0.6%, מרכזת עניין על רקע החלטת ועדת השרים להפרטה מאתמול כי יותר למשקיע פיננסי להתמודד על רכישת גרעין השליטה בבזק.

נייס , שירדה אתמול בכ-5% למרות הפער החיובי שפתחה, יורדת ב-2.3% נוספים במחזור של 1.5 מיליון שקל. אתמול קיבלה נייס המלצת "החזק" מכלכלני בנק המזרחי שהמליצו למשקיעים לא למהר ולהשקיע במניה, לפחות לא עד שיהיו סימנים ליציאה מהמשבר.

מניית בנק הפועלים יורדת בשיעור של 0.2% על רקע הידיעות "במעריב" כי הבנק יחלק דיווידנד של 600 מיליון שקל, שמתאפשר לאחר שגייס 700 מיליון שקל באיגרות חוב. מניית אלקטרוניקס ליין עדיין אינה מגיבה להודעת הבורסה של החברה כי היא קיבלה הזמנה בסך של 43 מיליון דולר ל-3 שנים מחברה בינלאומית, שלה חברות בנות שמחזור מכירותיהן מגיע למאות מיליוני דולרים בשנה.

המניות הדואליות נסחרות במגמה מעורבת כאשר מניית טבע יורדת בכ-1.4%, כור יורדת ב-2.3%, מטלינק יורדת ב-12%, אלביט הדמיה מאבדת כ-1.3% ומתב משילה כ-3.6% מערכה.

אלביט מערכות יורדת ב-1.6%, מג'יק שפתחה עם פער של 3.4% עולה ב-1.4% וריטליקס שפתחה עם הפער הגבוה ביותר - של 6% - עולה ב-0.2%. בנק הפועלים העניק המלצת "קנייה" למניה לפני ימים אחדים, וציין כי הוא צופה קצב צמיחה של 50% ב-2001 וב-2002.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully