וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מניות הטכנולוגיה ירדו לנוכח אזהרות הרווח; ג'וניפר איבדה 7.1%

גיא צ'אק

12.6.2001 / 12:47

היום בא תורן של חברות השבבים הקטנות להזהיר: ואריין ואנאדיג'יקס פירסמו אזהרות והוסיפו לפסימיות במגזר השבבים; ואריין ירדה ב-7.6%

יומיים לאחר שפירסמה אינטל (סימול INTC) הודעה מרגיעה בנוגע למגזר השבבים, נוחת על השוק גל של אזהרות רווח של יצרניות השבבים הקטנות. האזהרות האחרונות מאותתות למשקיעים כי התאוששות בענף איננה נראית באופק, ולכן רשמו מניותיהן של יצרניות ציוד התקשורת ירידות שערים. הנאסד"ק נסגר בירידה של 2% בתום יום של ירידות שערים בכל מגזרי הטכנולוגיה, ואילו הדאו ג'ונס איבד מחצית האחוז.

האזהרה של ג'וניפר נטוורקס (סימול JNPR) שפורסמו ביום שישי המשיכה להכביד על המניה והיא ירדה ב-7.1%. יצרנית השבבים ואריין סימקונקטור (סימול VSEA) ירדה ב-7.6% לאחר שהודיעה כי הכנסותיה ברבעון הנוכחי יהיו נמוכות ב-30%-35% מהכנסותיה ברבעון הקודם. החברה הודיעה גם כי תסגור את מפעליה ביולי למשך שבועיים על מנת לחסוך בהוצאות.

אזהרה נוספת באה מאנאדיג'יקס (סימול ANAD) שמייצרת שבבים עבור ציוד הסלולר. החברה הודיעה כי תרשום הפסד גבוה מהצפוי ברבעון השני וכי פיטרה 10% מעובדיה. החברה חזרה על תחזית הכנסותיה ומנייתה עלתה ב-2.6%. מניותיהן של יצרנית ציוד התקשורת הגדולות בנאסד"ק נטו לרדת לנוכח הסנטימנט השלילי: אינטל ירדה ב-1.1%, ברודקום (סימול BRCM) ירדה ב-2.3% ונורטל (סימול NT) איבדה 3.9%.

ירידות נראו גם במגזר האופטיקה: JDS יוניפייז (סימול JDSU) ירדה ב-5.3%, סיינה (סימול CIEN) ירדה ב-5.6%, קורנינג (סימול GLW) איבדה 1.7% ואילו אלקטל (סימול ALA) הוסיפה אחוז.

מניית התוכנה רמדי נסקה ב-66% לאחר שנרכשה על ידי פרגרין סיסטמס.

בתחום האינטרנט בלטו ירידות שערים במניות הברוקרים המקוונים. הברוקר המקוון אמריטרייד (סימול AMTD) רשם עלייה חדה במספר הלקוחות שסגרו את חשבונותיהם במאי. הסיבה נעוצה, כפי הנראה, בעובדה שאמריטרייד העלה את דמי הניהול של החשבונות. לעומת זאת, ממוצע פעולות המסחר ביום רשם ירידה קלה בלבד. מניות אמריטרייד ירדו ב-3% ומניות אי-טרייד המתחרה (סימול ET) רשמו ירידה של 3.7%.

פרגרין סיסטמס (סימול PRGN), העוסקת בפיתוח תוכנות תשתית לארגונים, איבדה 11.5% לאחר שהודיעה על רכישת מתחרתה, רמדי (Remedy) תמורת 1.09 מיליארד דולר במזומן ומניות. פרגרין תשלם 9 דולר במזומן ו-0.9065 מניות פרגרין תמורת כל מניה של רמדי (סימול RMDY). מניות רמדי מנגד נסקו ב-66%.

ריל נטוורקס (סימול RNWK), יצרנית טכנולוגייה לשידור של וידיאו ואודיו באינטרנט, ירדה ב-3.5% על אף שפתחה את יום המסחר בעליות. היום נמסר כי ריל נטוורקס תשתף פעולה עם סיסקו בשיווק ומכירת טכנולוגיית שידור לעסקים. ההסכם בא במסגרת המאמץ לבסס את אחיזתה של ריל נטוורקס בשוק זה.

בקרב מניות הבלו צ'יפ בלטה פורד בעלייה של 3.5% לאחר שקיבלה העלאת המלצה מבנק ההשקעות סלומון סמית ברני.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully