וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: המגמה השלילית בשווקים נמשכה והנאסד"ק איבד 2%

גיא ימין

11.6.2001 / 23:36

צ'ק פוינט ירדה ב-8.5%; מנטרג'י הוסיפה 10.5% לקראת דו"חותיה הרבעוניים שיתפרסמו מחר; טי.טי.איי עלתה ב-6.8% על רקע חוזה עם נורטל; פריסייס רשמה עלייה של 7.4%

יום מסחר עצל איפיין את השווקים, וגם בשעות האחרונות לא הסתמן שינוי במגמה השלילית אותה הפגינו המדדים המובילים מאז תחילתו. נראה כי המשקיעים העדיפו לשבת על הגדר, בהיעדרם של מדדים מארקו כלכליים חשובים היום, ובהמתנה להמשכו של זרם אזהרות הרווח מצד ענקיות הטכנולוגיה. עם סיום המסחר איבד מדד הנאסד"ק 2% לרמה של 2,171 נקודות, ומדד הדאו ג'ונס רשם ירידה מתונה יותר של 0.5% לרמה של 10,922 נקודות.

על המסחר היום הכבידה הורדת המלצה של בית ההשקעות מריל לינץ' למגזר האלקטרוניקה. במריל לינץ' העריכו כי הלקוחות של יצרניות הציוד האלקטרוני, חברות המחשבים ומעבדי המידע, עשויות לקצץ את תחזיות הרווח לרבעון הנוכחי, ויסכנו בכך גם את יצרניות האלקטרוניקה.

דיווחים שליליים המשיכו להגיע מכיוון מגזרי הטכנולוגיה השונים. חברת ואריאן (סימול VSEA), יצרנית הציוד למגזר המוליכים למחצה, פירסמה אזהרת הכנסות לרבעון הנוכחי, וקיצצה את התחזיות המופחתות גם כך בכ-30%, תוך שהיא מודיעה על פיטורי עובדים בחברה.

במקביל, הוריד בית ההשקעות UBS ורבורג את מחיר היעד למניית נורטל (ציטוט/חדשות), ושלח את המניה לירידות נוספות של 3.9%. לסנטימנט השלילי מסייעת גם העובדה שעד כה מבין כ-600 הודעות שלפני פרסום הדו"חות, כ-66% היו שליליות.

הירידות בצ'ק פוינט התמתנו במקצת

המניות הישראליות נסחרו במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים, בהתאם לכיוון המסחר הכללי. על רקע אלה בלטה בעליות טי.טי.איי (ציטוט/חדשות), שדיווחה אתמול על חתימת חוזה לאספקת פתרונותיה לחברת נורטל (ציטוט/חדשות) הקנדית. בעקבות ההודעה עלתה מניית החברה ב-6.8% למחיר של 19.3 דולר. שווי ההסכם המוערך הוא כ-14 מיליון דולר, שיוכרו בטווח של 3 שנים, ובמסגרתו תספק החברה פיתרון כולל לניהול ובקרת רשתות.

צ'ק פוינט (ציטוט/חדשות) לא הצליחה להתאושש ממגמת הירידות המאפיינת אותה בימי המסחר האחרונים. אל השמועות בדבר לחץ מחירים שחווה החברה התלוותה הערכה כי צ'ק פוינט עלולה למצוא עצמה ללא השותפה האסטרטגית שלה נוקיה (סימול NOK). בבית ההשקעות ליהמן ברדרס העריכו כי אופציה זו קיימת, אם כי לא סביר כי הקשר בין שתי החברות ינותק לחלוטין.

גם הספקות יכולתה של ענקית האבטחה לעמוד ביעדי הצמיחה שהציבה לעצמה הובילו את המניה לרמות בהן לא ביקרה מאז תחילת חודש אפריל. בסוף היום איבדה מניית צ'ק פוינט 8.5% למחיר של 45.8 דולר, כך שבעשרת ימי המסחר האחרונים השילה קרוב ל-3.8 מיליארד דולר מערכה.

מניית די.אס.פי.ג'י (ציטוט/חדשות) ירדה ב-2.6% למחיר של 9.3 דולרים למניה. החברה קיבלה היום דירוג של מובילת שוק רישוי ליבות ה-DSP מקבוצת המחקר גרטנר דאטאקווסט. זו ציינה כי החברה מחזיקה נתח שוק של 55%, הנחשב ה"חם" ביותר בענף המוליכים למחצה.

עליות במנטרג'י לקראת הדו"חות

אן.די.אס (ציטוט/חדשות), שדיווחה לפני פתיחת המסחר על מספר הסכמים במסגרת תערוכת NCTA, ובהם מזכר הבנות להמשך שיתוף הפעולה הטכנולוגי עם חברת מיקרוסופט (ציטוט/חדשות) , איבדה 1.5% למחיר של 45.1 דולר. הודיעה החברה על חתימת הסכם אסטרטגי עם חברת פורטל סופטוור (סימול PRSF). במסגרת ההסכם יפתחו החברות פיתרון משולב, שיאפשר לספקי שירותי כבלים ולוויינים ליישם ולחייב שירותי טלוויזיה אינטראקטיווית.

מניית מנטרג'י (MNTE) (לשעבר גילת תקשורת) טיפסה ב-10.5% למחיר של 1.3 דולרים. החברה צפויה לפרסם את תוצאותיה לרבעון הראשון מחר, וממוצע תחזיות האנליסטים הוא כי החברה תציג הפסד של 25 סנט למניה.

עוד בלטו פריסייס (ציטוט/חדשות) שהוסיפה ב-7.4% למחיר של 24.8 דולר, המשקף לה שווי של כ-660 מיליון דולר וגילת לוויינים שיאבדה 7.1% למחיר של 12.5 דולר, על אף המלצת ה"קנייה" האוהדת שסיפק לה בית ההשקעות ליהמן ברדרס בסוף השבוע.
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully