וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ניסה למכור בניין של ההסתדרות וטען: "אחיינתי זכתה בו"

ורד כהן-ברזילי

11.6.2001 / 17:02

החשוד ניסה למכור קרקע שעליה עומד בניין הוועד הפועל בתל אביב; זייף חתימותיהם של עמיר פרץ, דליה רבין פילוסוף ושלום שמחון; טען: אחיינתי סיפרה לי כי זכתה במכרז של ההסתדרות

תושב נתניה נעצר אתמול בחשד שניסה למכור קרקע השייכת להסתדרות. על הקרקע אותה ביקש האיש למכור ממוקם בניין הוועד הפועל בת"א, ברחוב ארלוזורוב בעיר. שווי הנכס מוערך בכ-4 מיליון שקל. הקרקע עליו בנוי הבית אינה שייכת לאיש.

מפלג ההונאה במשטרת ת"א פתח בחקירה בינואר השנה בעקבות תלונה שהוגשה על ידי ההסתדרות לאחר שהתברר לה כי הנכס הוצע למכירה שלא כדין.

האיש דורון יפת, בן 53, חשוד כי זייף מסמכים וחתימות בהם חתימותיהם של יו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ, היועצת המשפטית של האיגוד המקצועי של ההסתדרות וכיום סגנית שר הביטחון, דליה רבין פילוסוף, וגזבר ההסתדרות דאז וכיום השר לתיאום חברתי, שמואל אביטל.

מחקירת האירוע עולה כי האיש ניסה למכור את הנכס לפחות לאדם אחד. בנוסף, הוא ניסה לגייס משקיעים תוך הצגת מסמכים מזוייפים על בעלותו על הנכס. החשוד ניסה גם לקבל באמצעות המסמכים, אשראי מהבנק. בחיפוש שנעשה בביתו ובמשרדו של החשוד נמצאו מסמכי נכס טאבו מזוייפים וגם מסמכי המקור.

החשוד הובא הבוקר לבית משפט השלום בת"א להארכת מעצרו. בעת הדיון טען פרקליטו, עוד שמואל צנג, כי המסמכים הגיעו לידיו של החשוד מאחייניתו שעובדת בהסתדרות, זו טענה בפניו כי זכתה במכרז שהתנהל בהסתדרות בעניין המגרשים. החשוד טען עוד כי אחייניתו סיפרה לו כי מדובר במכירת קרקע במכרז מאושר שבו השתתפו הרבה מהחברים והעובדים במקום.

בא כוח המשטרה, מוריס טל, אישר שהחשוד אכן הפנה את טענותיו כלפי אחייניתו אך זו טרם נחקרה במשטרה. עו"ד צנג ביקש להבהיר כי החשוד לא ידע כי המסמכים אותם החזיק היו מזוייפים, אולם במשטרה טענו מנגד כי החשוד לא הולך שולל על ידי אחרים אלא ניסה לממש עיסקת נדל"ן.

שופט בית המשפט השלום, יצחק יצחק, כתב בהחלטתו כי מעיון בתיק החקירה ובחומר החסוי שהוצג בפניו קיים יסוד סביר הקושר את החשוד לביצוע העבירות. "אין ספק כי מדובר בעבירה שעל פי נסיבותיה חמורה ובעלת היקף גדול", אמר השופט. בטרם הורה על החלטתו ביקש השופט להעיר כי "יכול להיות שעל פי פעולות מסויימות תובהר התמונה באופן שונה מהחשדות המיוחסים לחשוד אך דבר זה עדיין מוקדם לומר". בתום הדיון הורה השופט להאריך את מעצרו של החשוד בארבעה ימים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully