וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מניות האחים עופר בחברה לישראל משועבדות כולן לבנקים

שלומי גולובינסקי

12.6.2001 / 15:24

כך עולה מהתשקיף שפירסמה החברה לישראל לקראת גיוס של כ-288 מיליון שקל; המניות משועבדות לבנק הפועלים, דיסקונט והבינלאומי הראשון

מניות קבוצת האחים עופר בחברה לישראל 1 (59.8%) משועבדות כולן לבנקים להבטחת האשראי ששימש למימון רכישת המניות, כך עולה מהתשקיף שפירסמה החברה לישראל לקראת גיוס ההון שלה.

האחים עופר רכשו את מניות השליטה בחברה לישראל מידי יורשיו של שאול אייזנברג ב-1999 בתמורה ל-330 מיליון דולר. קבוצת האחים עופר מחזיקה בשליטה בחברה לישראל בין היתר באמצעות חברת מילניום השקעות אלעד, המחזיקה ב-50% ממניות החברה לישראל.

מניות מילניום, הנשלטת על ידי יולי עופר, ליאורה עופר, דורון עופר, אודי אנג'ל ועידן עופר, משועבדות כולן לבנק הפועלים , בנק דיסקונט והבנק הבינלאומי הראשון, שנתנו את האשראי לרכישתן.

גם מניותיו של עידן עופר, המחזיק במישרין ב-3.6% ממניות החברה לישראל (חבילה בשווי 110 מיליון שקל), משועבדות כולן לטובת בנק הפועלים. האחרון מימן גם את חבילת המניות שמחזיקה אורו השקעות (2.3% מהחברה לישראל), השייכת לליאורה עופר, וגם את חבילת המניות שמחזיקה פרדס פרימוס (כ-0.5%), הנשלטת על ידי דורון וסיגל עופר.

החברה לישראל מתכננת לגייס כ-288 מיליון שקל בדרך של הנפקת זכויות לבעלי המניות. קבוצת האחים עופר, המחזיקה כאמור בכ-59% ממניות החברה לישראל, כבר התחייבה לנצל את הזכויות שיוקנו לה ולרכוש מניות של החברה בהיקף של 175 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully