וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק המזרחי: לא למהר ולהשקיע במניות נייס עד לקבלת סימנים ליציאתה מהמשבר

שלומי גולובינסקי

12.6.2001 / 17:34

בבנק מעניקים למניית החברה המלצת "החזק" עם מחיר יעד של 16 דולר; כלכלני הבנק: "הבעיה העיקרית של נייס במשבר זה היתה ניהולית, בעיקר בצד של המכירות"


"ההתעניינות הרבה בנייס , אשר באה לידי ביטוי ברכישת מניות על ידי פועלים השקעות וכור , מעידה על כך שהחברה נמצאת ברמת מחירים נוחה, המשקפת כבר את השפעת האירועים הקשים אותם עברה החברה במשבר האחרון", כך סבור האנליסט שי בן עמר מבנק המזרחי.

בן עמר מעניק למניות נייס הנסחרות בתל אביב ובנאסד"ק המלצת "החזק" עם מחיר יעד של 16 דולר - גבוה ב-11% ממחיר המניה הנוכחי. מחיר היעד מבוסס על יישום מכפיל רווח נקי של 17 על הרווח הנקי הצפוי לחברה בשנת 2002 - 13 מיליון דולר.

בן עמר טוען כי הבעיה העיקרית של נייס במשבר האחרון היתה ניהולית, בעיקר בצד של המכירות. תהליך הרה ארגון אותו מיישמת החברה נועד לפתור בעיה זו על ידי שיפור האפקטיוויות של מאמצי המכירה והתאמת מבנה העלויות לרמת המכירות הנמוכה הנוכחית.

תהליך זה צפוי לאפשר לחברה לעבור את המשבר הנוכחי בהצלחה ולהציבה בעמדה תחרותית טובה לאחר שהשוק יתאושש.

בן עמר מציין כי למרות המשבר הנוכחי נייס היא עדיין המובילה בשוק הקלטות הטלפון הדיגיטליות ואחת מהשחקניות המובילות בשוק בקרת האיכות. בנוסף, היא אחת משתי החברות המרכזיות הפועלות בשוק הקלטות הווידיאו הדיגיטליות, אשר צפוי לצמוח בעשרות אחוזים בשנים הקרובות.

כמו כן, העובדה שחברת נייס מתמקדת בנישות בהן לא פועלים תאגידי ענק כמו סיסקו או נורטל , אשר יכולים היו לנצל את המשבר שעברה החברה כדי להשתלט באגרסיוויות על נתחי השוק שלה, משחקת לידיה של החברה.

להערכתו של בן עמר, פוטנציאל העלייה במחיר המניה, במידה שהחברה אכן תצליח להיחלץ מהמשבר ולחזור לדפוסי הפעילות הקודמים, הוא ניכר. אולם, בשלב זה הוא ממליץ למשקיעים לא למהר לחזור ולהשקיע במניות החברה. כל זאת, משום שתנאי השוק הקשים בהם פועלת החברה, הבאים לידי ביטוי בצמצום הוצאות ה-IT של הפירמות, צפויים להקשות על מאמציה להיחלץ מהמשבר הנוכחי.

לפיכך ולנוכח רמת השקיפות הנמוכה לגבי הפעילות העתידית של החברה, ממליץ בן עמר למשקיעים להמתין עד לקבלת סימנים מובהקים ליציאתה של החברה ממשבר זה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully