שעון ה"ביג בן", הסמל של העיר לונדון, עצר אתמול למשך שעה וחצי.
התקלה החלה ביום שישי בשעה 22:07 (שעון מקומי). השעון המשיך בפעולתו אך הפסיק שוב לנוע בשעה 22:20, ונשאר תקוע לכ-90 דקות. לטענת אחד מחברי צוות המהנדסים המפעיל את השעון, עדיין לא ידועה סיבת התקלה.
במהלך היום נפוצו שמועות לפיהן החום הגבוה השורר בעיר הוא סיבה אפשרית לתקלה. הטמפרטורות בלונדון הגיעו היום עד ל-32 מעלות, והחזאים המקומיים הכריזו בעקבות כך על היום החם ביותר במאי, מאז 1953.
בנייתו של הביג בן, הנמצא על גדות נהר התמזה וקרוי על שמו של בנג'מין האל, שר העבודה הבריטי בעת הקמתו, הושלמה בשנת 1858. משקלו כ-13 טון, וגובהו 315 רגל. בזמן מלחמת העולם השנייה הוא ספג התקפות אוויריות של צבא גרמניה, אך הצליח לשרוד.
עם זאת, כמה פעמים בהיסטוריה הוא סבל השעון מבעיות קלות. בשנת 1962, שלג כבד שירד בלונדון גרם לפעמון במגדל להכריז על בוא השנה החדשה באיחור של עשר דקות. בשנת 1976 עצר השעון בשל קריסה של פיסת מתכת חיונית.
הביג בן עמד מלכת לשעה וחצי
רויטרס
28.5.2005 / 20:51