וואלה!
וואלה!
וואלה!

סוני זה לא רק ווקמן ו-DVD: היום נפתח הבנק המקוון של החברה

סוכנויות הידיעות

12.6.2001 / 19:19

צופה להגיע לרווחיות תוך 3 שנים, ולשרת 600 אלף לקוחות תוך 5 שנים

סוני החלה להפעיל היום שירותי בנקאות מקוונים ביפאן. זוהי כניסתה הראשונה של ענקית האלקטרוניקה לתחום הפיננסים, ענף הנחשב לבלתי יציב ביפאן. תחת הסיסמה "Do It Your Style", מציעה סוני שירותים פיננסיים מוזלים עם מגע אישי. בשעה הראשונה לפתיחת האתר נרשמו 13,570 כניסות, ו-340 בקשות לפתיחת חשבון.

היתרון של סוני בשוק היפאני מוכה המיתון הוא המותג בעל העוצמה, ודירוג אשראי גבוה משל הבנקים הרגילים ביפאן. אולם סוני צופה להגיע לרווחיות רק בשנתו השלישית, ולמחוק את ההפסדים המצטברים רק תוך חמש שנים. סוני מקווה להגיע לפקדונות של טריליון ין (8.9 מיליארד דולר) ו-600 אלף לקוחות תוך חמש שנים.

סוני פיתחה שירות בשיתוף ג'יי.פי מורגן המאפשר לגולשים לבצע פעולות בנקאיות ולקבל שירותים פיננסיים דרך האינטרנט. ג'יי.פי מורגן מחזיק ב-4% ממניות בנק סוני. סומיטומו מיטסוי בנק (SMBC), הבנק השני בגודלו בעולם, מחזיק ב-16% ממניות המיזם, ומספק שירותי כספומט ללקוחות הבנק הווירטואלי.

סוני בנק הוא הבנק המקוון השלישי במספר ביפאן, לאחר ג'פאן נט וחטיבת הבנקאות של רשת בתי הקמעונות איטו יוקאדו, המפעילה את חנויות סוון אלוון. תחרות נוספת צפויה לבנק מכיוון הבנקים המסורתיים, המתכננים להשיק שירותים מקוונים בשוק הבנקאות הקמעונית העצום של יפאן, שמגלגל 11.6 מיליארד דולר בפקדונות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully