וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לני רקנאטי: "לא קיבלתי הצעה למכור את מניותי"

נתן ליפסון

12.6.2001 / 15:24

משפחתו של לני רקנאטי - אימו אליאן ושני אחיו, אריאל ודוד - מחזיקים יחד ב-20% מהחברה השולטת בנתח המניות הגדול ביותר (37.3%) באי.די.בי אחזקות

"לא קיבלתי הצעה למכור את מניותי" - כך אומר היום לני רקנאטי, בן דודם של אודי רקנאטי, שהודיע על החלטתו לעזוב את אי.די.בי לאחרונה, ושל ליאון רקנאטי, המנסה לגבש שליטה בקבוצה. "אני לא מוכר ולא קונה מניות", אמר.

לני רקנאטי מחזיק בשליש מהזכויות בהון של אחזקות פיננסיות סולם, המחזיקה ב-20% מזכויות ההון וההצבעה באחזקות פיננסיות לישראל, השולטת בשרשור באחזקות פיננסיות אל-ים (המגדל), המחזיקה ב-37.3% ממניות אי.די.בי אחזקות .

תיאורטית בלבד, מניותיו של לני רקנאטי אינן מאפשרות לו להצביע באסיפת בעלי המניות של אחזקות פיננסיות סולם, ולכן אין ביכולתו להשפיע על ניהול החברה או על החברות שבהן היא מחזיקה. מניותיו מקנות לו רק את הזכות לקבל דיווידנדים.

אמו של לני רקנאטי, אליאן, שולטת באחזקות פיננסיות גוב באמצעות מניות המקנות לה 90.9% מכוח ההצבעה. לאליאן רקנאטי אין זכויות בהון.

שני השלישים הנוספים בהון של אחזקות פיננסיות סולם מוחזקים שווה בשווה בין שני אחיו של לני רקנאטי: דוד רקנאטי ואריאל רקנאטי.

השפעתו של לני רקנאטי על הנעשה בקבוצת אי.די.בי נובעת בעיקר מתפקידו כדירקטור באי.די.בי אחזקות.

תפקידים בכירים נוספים שבהם מחזיק לני רקנאטי הם סגן נשיא בכיר ודירקטור בדיסקונט השקעות , יו"ר דירקטוריון אילנות בטוחה ויו"ר הדירקטוריון של לירז מערכות .

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully