וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יוזמה חדשה בש"ס: כל התלמידים יחבשו כיפות בשיעורי תנ"ך

11.6.2001 / 7:29

ההצעה באה עקב דבריו של הרב עובדיה יוסף שמתח ביקורת על המורים לתנ"ך; משלום נהרי: אין למנוע מהתלמידים את האפשרות לחבוש כיפה; המפקחת על הוראת התנ"ך: זה יגביר את הסלידה מהדת

בעקבות ביקורת שהשמיע הרב עובדיה יוסף על המורים לתנ"ך בבתי הספר הממלכתיים מציעים בש"ס כי תלמידים חילוניים יחבשו כיפות בשיעורי תנ"ך. בסוף השבוע אמר יוסף בדרשתו כי לפני המדרש אדם צריך ללמוד תורה רק ממורה הגון ולפי המסורת פרוש הגון הוא ירא שמיים. "הם הולכים גלויי ראש, לא שומרים תורה ומצוות ומלמדים תנ"ך. איזה תנ"ך הם מלמדים? סטרא אחרא (יצר הרע)", אמר הרב יוסף.

"מעריב" מפרסם כי בשל הדברים הודיע סגן שרת החינוך, משולם נהרי (ש"ס), כי יפעל שתלמידים חילוניים יוכלו לחבוש כיפה בעת שיעורי תנ"ך. "יש כאלה שחושבים שכיפה צריך לשים רק בלוויות, אך צריך לחבוש כיפה גם כאשר מלמדים תנ"ך כך מקובל בכל מקום. אני לא חושב שבבתי הספר צריך למנוע מהתלמידים את האפשרות לחבוש כיפה", אמר נהרי.

לעומתו אמרה המפקחת על הוראת התנ"ך בחינוך הממלכתי, תמר שילה, כי הדרישה שכל המורים למקרא יהיו שומרי מצוות אינה רצינית. "אמונותיו של אדם הן עינינו הפרטי, ואיני רואה כל צורך בכך שמורה תנ"ך יהיה אדם דתי", אמרה שילה. באשר לחבישת כיפה בשיעורים על ידי התלמידים אמרה שילה כי המעשה עלול ליצור אנטגוניזם בקרב התלמידים. לדבריה "צעיר שהדת לא מדברת אליו לא יסכים לחבוש כיפה, וזה יגביר את הסלידה שיש למרבית הצעירים מהדת. מאוד רצוי שהיוזמה הזו תיעצר לפני שתתחיל להתגלגל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully