וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התנועה לאיכות השלטון לבג"ץ: להדיח את מנכ"ל רשות השידור

רוני קורן-דינר

11.6.2001 / 10:58

באמצעות הנחיית הוועד המנהל של רשות השידור והממשלה; היא מבקשת גם לחייב את פורת לשאת באופן אישי בהוצאות כספיות שנגרעו מהקופה שלא כדין לטענתם; פורת: הטענות חסרות יסוד

התנועה למען איכות השלטון עתרה היום לבג"ץ, בבקשה להנחות את הוועד המנהל של רשות השידור והממשלה לפעול להדחתו של מנכ"ל הרשות, אורי פורת, בטענה שהתעלם מהנחיות היועץ המשפטי לממשלה וגרם להתנהלות הכספית הכושלת של הרשות. הוועד המנהל אמור לדון בהמשך תפקודו בישיבה מיוחדת שתתקיים בעוד כשבוע.

התנועה מבקשת, בנוסף, לחייב באופן אישי את פורת לשאת בהוצאות כספיות שגרם לקופת הרשות שלא כדין. בעתירה, שהוגשה באמצעות עוה"ד אליעד שרגא, ברק כלב וצרויה מידד, מבקשת התנועה מבג"ץ להוציא צווים על תנאי המורים לוועד המנהל, ליו"ר הוועד נחמן שי ולשרה הממונה על רשות השידור דליה איציק, לנמק מדוע לא ינקטו בצעדים משפטיים נגד פורת בעניינים הבאים:

השבת הכספים שנגרעו, לטענתם, מקופת רשות השידור שלא לצורך, בשל פעולותיו הבזבזניות והבלתי חוקיות לכאורה להעסקת יועצים משפטיים חיצוניים לרשות, וזאת, בניגוד מוחלט להנחיותיו של היועץ המשפטי לממשלה בעניין זה ולכללי מנהל תקין; וצו על תנאי המורה לפורת לנמק מדוע לא יפסיק להעסיק יועצים חיצוניים אלה.

עוד מבקשת התנועה מבג"ץ, כי יוציא צו על תנאי לשרה דליה איציק, לוועד המנהל של רשות השידור וליועץ המשפטי לממשלה לפעול לביטול החלטתו של פורת להפסקת העסקתה של היועצת המשפטית של רשות השידור עו"ד חנה מצקביץ, החלטה שניתנה לטענת העותרים בלא סמכות ושלא ממניעים עניניים (פורת הודיע למצקביץ' כי לא יאריך את החוזה עמה מעבר לתום ההתקשרות ביניהם, בסוף יולי הקרוב ? ר.ק).

צו על תנאי, שיורה לוועד לפעול לכך שאורי פורת ישתף פעולה עם בדיקת מצבה הכספי של הרשות ע"י בודק חיצוני (פורת הסכים לבדיקה כזו, בתנאי שתסתיים עד ה-31 באוגוסט - ר.ק).

בנוסף, מבקשת התנועה מבג"ץ צו ביניים המורה למנכ"ל הרשות שלא לנקוט בצעדים לבחירת יועץ משפטי אחר במקום עו"ד מצקביץ עד להכרעת בג"ץ, וצו על תנאי לפתיחת הליכי מכרז למינוי מנהל הטלוויזיה, מאחר שהתפקיד אינו מאויש כשנה ע"י מינוי קבע (הוועד ממתין לסיום ההליך המשמעתי נגד ראש חטיבת החדשות, רפיק חלבי - ר.ק).

לאור כל טענותיה, מבקשת התנועה למען איכות השלטון מבג"ץ להוציא צו על תנאי המורה לוועד המנהל של רשות השידור, למליאת רשות השידור ולממשלה לנמק מדוע לא יפתחו בהליכים העומדים לרשותם להעברתו של פורת מתפקידו כמנכ"ל רשות השידור. "זאת בפרט בשעה שגורמים מקצועיים שונים ובכללם היועץ המשפטי לממשלה, ביקורת הפנים של הרשות ודו"ח ועדת ורדי שמונתה ע"י הממשלה, מצביעים פעם אחר פעם על פעולותיו החוזרות ונשנות בניגוד לחוק ולכללי מנהל תקין, באופן המצביע על חוסר כשירותו לכהן בתפקיד", נכתב בכתב התביעה.

בתגובה לטענות נגדו, מסר אורי פורת כי, "לטענות המועלות בעתירה אין כל יסוד. כל פעולותיי נעשו כדין, על-פי סדרי מנהל תקין ולטובת רשות השידור.

"הגידול המוכח בשיעורי הצפייה וההאזנה, הצלחת הרשות בכיסוי אירועי החודשים האחרונים ועליית יוקרתה בעיני הצופים והמאזינים - כל אלה הם התשובה הניצחת לכל הטענות הנפסדות הללו", הוסיף פורת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully