וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשות הטבע תחפש אחר תנינים אבודים בירקון

13.5.2005 / 8:29

ידיעות אחרונות: חשד כי קבוצת עבריינים השליכה לפחות 10 תנינים קטנים, מסוג תנין היאור, למימי הנחל

במשטרה וברשות הטבע והגנים הלאומיים חושדים כי לפחות 10 תנינים קטנים, ממין תנין היאור, שוחררו על ידי עבריינים למימי הירקון.

ב"ידיעות אחרונות" דווח, כי מזה כמה חודשים מנהל הממונה על סחר בבעלי חיים ברשות הטבע והגנים, אריה קלר, חקירה שמטרתה לעלות על עקבותיהם של בין 10 ל-15 תנינים אבודים, אשר על פי החשד בקעו מביצים שהטילה תנינה שנגנבה, והגיעו לידיהם של עבריינים שונים.

סיפור התנינים האבודים החל בקיץ שעבר, כאשר קבוצת ישראלים גידלה בניגוד לחוק כמה תנינים באזור הערבה. בתחיל אוגוסט 2004, דיווח אחד מהם לרשות שמורות הטבע שתנינה שעמדה להטיל ביצים ולהיכנס לתקופת דגירה - נגנבה. על פי שמועות המסתובבות בעולם התחתון, ועל פי מה שידוע למשטרה ולרשות שמורות הטבע, נמסרה התנינה ההרה לידיו של עבריין מפורסם, שבינתיים נרצח, ותחת חסותו, במקום מסתור, בקעו מהביצים בין 40 ל-50 תנינים.

על פי מידע שהגיע לידיעות אחרונות, כל התנינים נמסרו כמתנות לעבריינים שונים בכל רחבי הארץ. אז היה אורכם של כל אחד מהתנינים האלה בין 20 ל-25 ס"מ. כל שנה, אומר קלר, גדלים הזוחלים האלה פי שניים. תנין בוגר, לדבריו, עשוי להגיע לאורך של עד חמישה מטרים ולמשקל של שני טון.

בספטמבר האחרון, על סמך הלשנות ומידע מודיעיני, הצליחה המשטרה לעלות על עקבותיהם של 15 מהתנינים, שהוחזקו בבתיהם של אנשים שונים אשר קנו או קיבלו אותם. כמה מהם טענו אז בחקירתם שמצאו את התנינים הקטנים בירקון, טענה ששלחה את פקחי רשות שמורות הטבע לסריקות נרחבות לאורך הנחל. הפקחים חזרו בידיים ריקות.

במהלך החודשים האחרונים הצטברו בידי החוקרים עוד ועוד רסיסי אינפורמציה ובהם גם ידיעה לפיה קבוצת עבריינים שטענה שמצאה תנינים במי הירקון, השליכה למעשה כמה תנינים שהיו ברשותה באזור מקורות הירקון. בעקבות המידע החדש הוחלט לחדש את החיפושים, אשר יערכו בשעות הלילה, שהן השעות בהן נוהגים תנינים לצאת מהמים.

קלר אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל, כי בכוונת אנשיו לפשוט על הנחל ולאתר את הזוחלים שספק גדול אם הם ישנם במים. "בכל סופי השבוע הקרובים אתם יכולים לצאת לדיג ולשיט ולהתרפק על גדות הירקון, ולהיות בטוחים שלא יהיו חיות במים", הרגיע קלר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully