וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ווקלטק סוגרת את חברת הבת טרולי-גלובל: מפטרת 22 עובדים

ליאור כגן

11.6.2001 / 22:29

לאחר שלא הצליחה לגייס כסף להמשך פעילותה; תרשום ברבעון השני הוצאות של 1.3 מ' ד' למימון סגירת החברה ותמחוק נכסים בהיקף של 1.8 מ' ד'

חברת ווקלטק , העוסקת בהעברת קול על גבי רשת האינטרנט, תסגור את פעילות החברה הבת טרולי-גלובל (TrulyGlobal), הנמצאת בבעלותה המלאה, לאחר שלא עלו יפה הנסיונות לגייס מימון חיצוני שיאפשר את המשך פעילותה.

סגירת הפעילות תגרום לפיטורי 22 עובדים, אולם לא מדובר בכל עובדי החברה, שכן 12 מהנדסי תוכנה של החברה הבת ישולבו בצוותי הפיתוח של ווקלטק, מהלך אשר יאפשר לווקלטק לשמור על הטכנולוגיה ועל מספר אנשי מפתח בצוות עובדי טרולי-גלובל.

בעבר הודיעה וולקטק כי אין בכוונתה לממן את פעילות היחידה מעבר למחצית הראשונה של שנת 2001. החברה הודיעה, כי ברבעון השני של שנת 2001 היא צפויה לרשום הוצאות של 1.3 מיליון דולר למימון סגירת היחידה, וכן למחוק נכסים קבועים בהיקף של 1.8 מיליון דולר.

ווקלטק מתכוונת לנסות ולמכור את הנכסים הקבועים, ובכך לצמצם את סכום המחיקה. מעבר לרבעון הנוכחי, צפויה הפסקת פעילות היחידה לצמצם את הוצאות התפעול בכ-1.1 מיליון דולר עד 1.2 מיליון דולר לרבעון; עם זאת, הדבר כבר נלקח בחשבון בתחזיות קודמות שפירסמה החברה.

"אנו מאוד מאוכזבים מכך שנאלצנו לקבל החלטה זו", אמר יו"ר ומנכ"ל ווקלטק, אלון גנור. "למרות רמת ההתעניינות הגבוה, לא ניתן היה להשיג מימון חיצוני במסגרת זמן מקובלת. עם זאת, אנו מאמינים כי הפלטפורמה ויכולות אחרות שפותחו באמצעות ההשקעה שלנו בטרולי-גלובל יהיו בבחינת ערך מוסף לעסקי ווקלטק בעתיד".

בדו"ח המסכם את שלושת החודשים הראשונים של 2001 שפירסם בית ההשקעות פייפר ג'פרי, כתבו האנליסטים כי התוצאות של ווקלטק לרבעון הראשון היו חלשות, ולא הצליחו לעמוד בתחזיות. להערכתם, החברה חשה במיוחד את ההאטה מכיוון ארה"ב, בעוד המכירות באסיה ואירופה נותרו חזקות כשהיו.

האנליסטים ציינו כי תחום ה-VoP - Voice Over Packet צפוי לסבול מלחץ גם בטווח הקרוב, ועל כן ההמלצה למניה נותרת "נייטרלי". להערכת בית ההשקעות, החברה תדווח על הפסד של 1.8 דולרים למניה ב-2001, בעוד ההפסד בשנה שעברה היה של 1.65 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully