וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק עולה ב-1.6% עקב ביקושים למניות השבבים; צ'ק פוינט מוסיפה כ-4% בעקבות דו"חות חיוביים

גיא ימין

7.6.2001 / 22:30

בבית ההשקעות פירסט יוניון העלו את ההמלצה למניה ל"קנייה חזקה"; קומברס מטפסת בכ-4.5% בעקבות המלצות האנליסטים; קומטאץ' מאבדת כ-8% נוספים

גם היום מכתיב מגזר השבבים את תנועתו של מדד הנאסד"ק בוול סטריט, תוך שהמשקיעים ממתינים לתחזיות של אינטל שיפורסמו לאחר המסחר. אם לשפוט על פי המתרחש במדד הנאסד"ק, שמוסיף עתה 1.6%, התמונה היא אופטימית. מדד המוליכים למחצה של הבורסה בפילדלפיה (SOXX), הסמן ה"ירוק" למגמה היום, עולה עתה ב-6.6%.

ולא שהחדשות מכיוונו של מגזר השבבים היו חיוביות לאחרונה. רק אתמול פירסמה יצרנית השבבים ברודקום (סימול: BRCM) אזהרת רווח לרבעון השני, והצטרפה בכך לאלטרה (סימול: ALTR) וסייפרס סמיקונדקטורס (סימול: CY), שפירסמו אזהרות בשבוע שעבר.

מניות הטכנולוגיה מצליחות למשוך אחריהן את הדאו ג'ונס, שמצביע עתה על עלייה של 0.2%. זאת, על אף שהיום הצטרף הבנק וולס פארגו (סימול: WFC) לרשימת המזהירים במגזר הפיננסי, וגם תביעת ענק של 3 מיליארד דולר בה זכה חולה סרטן מקליפורניה מפעילה לחץ על פיליפ מוריס (סימול: MO) הכלולה בדאו.

האם אינטל תזהיר?

אינטל עצמה צפויה לפרסם את עדכון תחזית המכירות שלה לרבעון השני לאחר המסחר היום. באפריל הודיעה החברה כי היא מצפה להכנסות של בין 6.2 ל-6.8 מיליארד דולר, לעומת תחזית קודמת למכירות של 6.9 מיליארד דולר.

לא מן הנמנע כי אינטל תפחית את תחזיותיה פעם נוספת היום ותאותת בכך על האטה מתמשכת במגזר המחשבים כולו - גישה בה נוקט בית ההשקעות מריל לינץ'. אם אכן תזהיר אינטל כי לא תעמוד בתחזיות לרבעון, לא יהיה בכך אירוע יוצא דופן. במהלך 3 הרבעונים האחרונים נאלצה אינטל להוריד את תחזיות ההכנסות שלה בגלל האטה במכירות שנבעה מגידול במלאים ומחולשה בביקוש.

אם להאמין לשווקים בשעה זו, אזהרה מסוג זה לא תישנה היום, אך ייתכן, מצד שני, שהמשקיעים פשוט הגיעו למסקנה כי כל אזהרה שלא תבוא כבר מתומחרת במחיר המניה הנוכחי. המניה עצמה עולה עתה ב-2.3%.

האופטימיים מנצחים אצל צ'ק פוינט

המניות הישראליות נסחרות במגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים במחזורי מסחר דלילים יחסית, מה שנכון גם עבור צ'ק פוינט . מטח של דו"חות אנליסטים מלווה את השמועות בדבר ירידה בצמיחה שחווה החברה, שיצרו מחזורי מסחר עצומים במניה בימים האחרונים. המשקיעים היום בחרו לאמץ את גישתו החיובית של בית ההשקעות פירסט יוניון, שהעלה את ההמלצה למניה מ"קנייה" ל"קנייה חזקה", ומניית החברה עולה ב-4.1% למחיר של 51.2 דולר, המשקף לה שווי של כ-13.7 מיליארד דולר.

בפירסט יוניון מעריכים כי החששות בדבר תחרות גוברת הם מוגזמים, ובכל מקרה מתומחרים כבר במחיר המניה הנוכחי. בבית ההשקעות רואים במחיר המניה הנוכחי הזדמנות קנייה מפתה לאחר ירידות של יותר מ-20% מאז תחילת מאי.

בבית ההשקעות ליהמן ברדרס, לעומת זאת, ממליצים למשקיעים להמתין לעת עתה (על אף שההמלצה הפורמלית נותרת "קנייה"), וזאת בשל המחירים הגבוהים יחסית של מוצרי צ'ק פוינט לעומת התמחור של המתחרות, והעדיפות שיש למתחרות בעלות תשתית הרשת ביישומם של פתרונות VPN מסוימים.

גם קומברס נישאת על גבי המלצות חיוביות של בתי ההשקעות, ובשעה זו עולה המניה ב-4.3% למחיר של 70.2 דולר. ב-CIBC, למשל, סבורים כי מגמת הצמיחה של קומברס תימשך גם ברבעונים הקרובים, וכי שירותי הערך המוסף שמספקת החברה הופכים לחשובים יותר ויותר עבור ספקיות שירות הטלקום.

אלו מצויות בתחרות גוברת, כך שדווקא התנאים הכלכליים הנוכחיים, המחייבים אותן להשיג יתרון על פני המתחרות, עשויים לשחק לטובתה של קומברס. בבית ההשקעות אוסקר גרוס דווקא מביעים חששות מההאטה במגזר הטלקום, אך מותירים המלצת "תשואת יתר" על כנה.

קומטאץ' לא עוצרת באדום

קומטאץ' , מצידה, ממשיכה במסעה מטה. אמש חצתה המניה שוב את קו הדולר למניה בדרכה דרומה, והיא הולכת מדחי לדחי גם היום, כשבשעה זו היא מאבדת 8.2% למחיר של 90 סנט.

הודעת החברה מאתמול בדבר קבלת מענק של מיליון דולר מהמדען הראשי במשרד התעשייה והמסחר לא מסייעת למניה להתרומם, כפי שגם אתמול לא נהנתה החברה ממומנטום חיובי, על אף שיום קודם לכן הודיעה על גיוס 300 אלף דולר לקופתה, תוך שימוש בקו ההון שסיפק לה בנק ההשקעות טורנו (Toreneaux).

ויריאנט עולה עתה ב-2% למחיר של 1.1 דולרים, לאחר שזינקה ביותר מ-20% בפתיחה ועוד ביקרה בתחום השלילי בהמשך היום. החברה הודיעה לפני המסחר על חוזה חדש עם חברת התקשורת Verizon Avenue - החברה הבת של וריזון (סימול VZ). החברה האמריקאית תעשה שימוש ב-Service Hub של ויריאנט כפלטפורמה למערכת ניהול השירות בארגון.

מערכת ה-Service Hub של ויריאנט תספק את הפלטפורמה הטכנולוגית שעליה תוכל Veizon Avenue לספק שירות לקוחות, המיועד לשפר תהליכים של הזמנות, מתן שירות וחיוב. החברה משרתת יותר מ-68 אלף לקוחות ב-9 מדינות.

עוד בולטות היום וריסיטי , שמאבדת עתה 11.5% למחיר של 16.3 דולר, בו לא ביקרה מאז תחילת מאי, וטריון , שמוסיפה 7.9% למחיר של 6.3 דולרים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully