וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הירוקים דורשים צוות חקירה חוץ משטרתי לחקירת פרשת מוגילנר

תמר נהרי

7.6.2001 / 16:19

זאת בעקבות הפרסום בוואלה! חדשות; פעמיים ניצל אמיליו מוגילנר, פעיל איכות הסביבה, מהתנקשות בידי גנב חול; הפעם השנייה היתה בעת שהחשוד שוחרר ממעצר; האמן נותר משותק בידו


בעקבות הידיעה בוואלה! חדשות נשלח היום מכתב לשר לביטחון פנים ולשר המשפטים, ובו דורשת מפלגת הירוקים להקים צוות חקירה חוץ משטרתי לחקירת פרשת ההתנקשות באמן הסביבתי אמיליו מוגילנר, "על מנת שמקרים בהם רוצחים פוטנציאליים משתחררים עקב מחדלים בירוקרטיים לא יישנו עוד".

במכתב, עליו חתומה דוברת הסיעה, הדס שכנאי, צוין כי "אירוע חמור זה מהווה עליית מדרגה במאבק הסביבתי בארץ, ומקבל נופך חמור פי כמה לנוכח התנהגותן התמוהה ואף המעוררת חשדות של הפרקליטות, המשטרה ובתי המשפט. גם הסביבה צריכה הגנה, ועל אנשים אמיצים כמו מוגילנר להמשיך להיאבק ללא חת על איכות החיים והסביבה, ללא פחד וללא מורא".

אתמול פורסם בוואלה! חדשות כי אמן המחאה הסביבתית, אמיליו מוגילנר, שנורה בפעם השניה לפני שבוע בידי גנב חול עמו הסתכסך ונפצע באורח אנוש, שוחרר ביום שני מבית החולים קפלן ברחובות. מוגילנר נפצע מקליע שחדר דרך כתפו, קרע את זרועו ופגע באחת מריאותיו ובפניו. החשוד בשני מעשי ההתנקשות, מוטי גאלי, שוחרר ביום שני למעצר בית. סיפורו של מוגילנר, הפעיל הראשון למען איכות הסביבה בארץ שכמעט ואיבד את חייו בשל פעילותו, מתפרסם כאן לראשונה.

למוגילנר, פסל שזרועו משותקת עתה וכבר לא תחזור, ככל הנראה, לתפקוד מלא, יש בטן מלאה על המשטרה, על הפרקליטות ועל בתי המשפט. אם הרשויות היו פועלות כמצופה, לא היתה ניתנת לגאלי ההזדמנות להתנקש במוגילנר פעם נוספת.

ההתנקשות הראשונה ארעה ביולי 2000. גאלי נעצר אז עד תום ההליכים. בדצמבר ביקשה הפרקליטות להקדים את הדיון בעניינו של גאלי, שנועד להיערך בבית המשפט המחוזי בתל אביב ביוני השנה. בית המשפט דחה את הבקשה, בנימוק שלוח הזמנים שלו עמוס מדי. לאור העובדה שלפי החוק לא ניתן היה להאריך את מעצרו של גאלי מעבר לתשעה חודשים, נאלצה הפרקליטות, לטענתה, לבקש את שחרורו, והוא שוחרר בתנאים מגבילים. במהלך התקופה הזאת ניסה, כך חושדת המשטרה, להשלים את מלאכתו ולרצוח את מוגילנר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully