וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשואה זנקס: מדד סביבת האינפלציה נותר ללא שינוי - עומד על 1.9%

אלי דניאל

7.6.2001 / 23:15

ציפיות האינפלציה בשוק ההון עלו ל-1.2%; הריבית הריאלית ירדה בשבוע החולף ל-5.2%; נגיד בנק ישראל עשוי להוריד את הריבית עוד בחודש הנוכחי


מדד סביבת האינפלציה, שאותו מפרסם בית ההשקעות נשואה זנקס מדי שבוע, נותר ללא שינוי בשבוע שחלף והוא עומד על 1.9%. תחזית האינפלציה של כלכלני נשואה זנקס עצמם, לשנה הקרובה, עומדת על 0.8%.

מדד סביבת האינפלציה של נשואה זנקס מורכב משקלול של תחזיות כלכלני המקרו המובילים לשנה הקרובה, ציפיות האינפלציה בשוק ההון לשנתיים הקרובות, האינפלציה הבסיסית בחודשים האחרונים והאינפלציה הנגזרת משיעור השינוי בכמות הכסף.

על פי כלכלני נשואה זנקס, חל בשבוע האחרון שינוי אחד במרכיבי המדד, כאשר ציפיות האינפלציה בשוק ההון עלו בשבוע שחלף בשיעור של 0.4% לאחר ירידה של 0.3% בשבוע שקדם לכך. הציפיות לאינפלציה עומדות כיום על 1.2%. בנשואה זנקס סבורים כי התנודות בציפיות האינפלציה נובעות מגלי ביקושים, פעם לצמודי המדד ופעם לאג"ח לא צמודות, והכל מתוך ציפייה לירידות ריבית שיביאו לרווחי הון למחזיק האיגרות.

באשר לפער הריבית בין ישראל לארה"ב (פער של 3%), בנשואה מציינים כי פער זה עשוי אף להתרחב אם עד לסוף החודש יבצע נגיד הפדרל ריזרב, אלן גרינספאן, הורדת ריבית נוספת של 0.25% עד 0.5%. יחד עם זאת, בנשואה זנקס סבורים כי נגיד בנק ישראל עשוי בכל זאת להפחית את הריבית בחודש הנוכחי, אם יובאו לידיו הנתונים הדרושים לו לשם קבלת ההחלטה ו/או אם הוא יגיע להסדר עם משרד האוצר בדבר משטר שער חליפין חדש אשר יחליף את שיטת האלכסון הנוכחית.

בנשואה זנקס מציינים כי סביבת אינפלציה של 1.9% משמעותה ריבית ריאלית של 5.2% (ירידה של 0.1% מהשבוע שעבר), וריבית זו ממשיכה לדכא את הפעילות במשק, אשר בלאו הכי מצוי בהאטה בשל הירידה בפעילות הכלכלית בעולם. בנשואה זנקס סבורים כי נתוני המשק ייאלצו לבסוף את בנק ישראל להפחית את הריבית ל-5.9% בסוף שנת 2001, לעומת ריבית של 7% כיום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully