וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: מניית לאומי מרכזת 30% ממחזור זעום של 87 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

7.6.2001 / 13:58

מדד המעו"ף יורד ב-0.3%; טבע עולה בכ-1% בניגוד למגמת המסחר; דלתא עולה ב-3.1% לאחר שירדה במהלך 30 הימים האחרונים בשיעור של 25%

לאחר הירידות המתונות אמש בנאסד"ק, של 0.7%, ולאחר שעלתה בעקביות בימים האחרונים, היא רושמת ירידות שערים של כ-0.3% במדדים המובילים לאחר שכבר רשמה עליות של כ-0.1% במהלך השעה האחרונה. גם היום, כאשר אין שינוי במצב הבטחוני, משפיע המסחר בבורסות אירופה על המסחר המקומי ועל התנהגות המשקיעים, ובשעה זו מתמתנות הירידות בורסות אירופה בשיעור של 0.2% בממוצע, במקביל לירידה בבורסה המקומית.

מדד המעו"ף יורד ב-0.27% לרמה של 425.17 נקודות, מדד ת"א 100 יורד ב-0.12% לרמה של 416.61 נקודות ומדד התל-טק מאבד 0.34% מערכו. מחזור המסחר מסתכם ב-87 מיליון שקל.

פעילים בשוק ההון סבורים כי הבורסה צפויה היום להמשיך ולדשדש סביב רמת ה-0, לנוכח חוסר ההחלטיות שמגלה מדד הנאסד"ק בעת האחרונה והעובדה שביום חמישי ממעטים המשקיעים להיכנס לפוזיציות מבלי שיוכלו להגיב עליהם ב-3 הימים הקרובים.

מניות הבנקים מובילות את מחזורי המסחר כך שמניית לאומי מרכזת את המחזור הגבוה ביותר בסך של 24 מיליון שקל ועולה ב-0.2%. מניית בנק הפועלים עולה ב-0.1% ומרכזת אף היא מחזור של כ-5 מיליון שקל. היום העניק בית ההשקעות לידר דש המלצת קנייה חזקה למניה תוך שהוא מעריך את שוויו ב-60% מעל מחיר השוק והעניק למניה מחיר יעד של 15.9 שקל. ביחד מהוות מניות 2 הבנקים כ-40% מהמחזור הכללי ומניית לאומי לבדה מרכזת כ-30% ממחזור המסחר.

מניית אי.די.בי אחזקות עולה ב-0.1% על רקע התעניינות מספר גופים בקבוצה. אתמול דווח כי אליעזר פישמן מגדיל את אחזקותיו בקבוצת אי.די.בי, ואחזקותיו עומדות על 5.8% מהון המניות באי.די.בי אחזקות. מניית אי.די.בי פיתוח יורדת ב-0.3% ומניית דסק"ש שכבר איבדה 1.2% בפתיחה עולה ב-1.2%.

גוף נוסף שכנראה מביע עניין בקבוצה הוא פועלים השקעות , שמנייתה עולה ב-1.7%, ואם גם הוא יתחיל במסע הקניות באי.די.בי אחזקות הרי שהיא צפויה להמשיך ולרכז מחזורים ערים גם היום.

מניה נוספת שממשיכה לרכז עניין היום היא ברן , שממשיכה את העליות מאתמול בשיעור של 1.5% על רקע המכרז שזכתה בו החברה אתמול, להקמתו של בסיס אמריקאי בישראל ושאמור להכניס לקופתה 165 מיליון שקל. בנוסף, צפויה להשפיע על החברה הידיעה כי עדיין יש לה בעיה בגביית התשלומים מחברת הלוויין, YES, וכרגע חובה של האחרונה 80 מיליון שקל.

מניית מגדל ביטוח עולה ב-0.45% וזאת לאחר שפורסם היום כי החברה הגישה בקשה ליורוקום למנות בורר שיפסוק לגבי אי מימושו של ההסכם שהיה לחברה עם יורוקום, כך שהאחרונה היתה אמורה לרכוש את אחזקותיה של מגדל ב-YES דרך חברת די.בי.אס בה היא מחזיקה ב-15%.

מניית סאני רושמת ירידות שערים של 2.2%, לאחר שאתמול הודיעו 3 בכירים מהחברה הבת, סאני.קום כי הם עוזבים את תפקידם, עובדה שללא ספק מעידה על מצבה הקשה של החברה הבת.

מניות הארביטראז' פותחות במגמה מעורבת, כשמניית טבע עולה ב-1%; מניית כור , שפתחה עם פער חיובי של 2.2%, עולה ב-0.3%; מניית טאואר עולה ב-3.9%. מנגד, נסחרות בירידות שערים מניית אלרון שפתחה עם פער של 4.5% ויורדת ב-2.5%, נייס יורדת ב-1.9%, ופורמולה שיורדת ב-0.7%.

דלתא, שירדה ב-30 הימים האחרונים ב-25%, עולה ב-3.1% במחזור של 1.2 מיליון שקל, ועוצרת במידת מה את הסחף בירידת ערך המניה לאחרונה. שוויה של דלתא עומד נכון לעכשיו על 193 מיליון דולר.

ברבוע נכסים נבלמות הירידות והיא נסחרת ללא שינוי כרגע, לאחר שמנכ"ל הריבוע הכחול, יורם דר, הודיע אתמול כי הוא מתכוון למחוק את המניה מהמסחר בבורסה ולהישאר עם מניית ריבוע כחול ישראל, שנסחרת גם בנאסד"ק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully