וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קיטאל: לוי קושניר מעמיד ערבות אישית של 4.5 מיליון ש'

אלי דניאל

8.6.2001 / 12:45

הערבות, להבטחת חובות החברה לבנק דיסקונט. קושניר לא יקבל מהחברה כל עמלה בגין צעד זה;לחברה גירעון של 27.4 מיליון שקל בהונה העצמי; המסחר בני"ע של החברה הושעה לפני כחודשיים


לוי קושניר, בעל השליטה בחברת קיטאל החזקות ופיתוח בינלאומי (מחזיק בכ-70% ממניות החברה), הודיע היום כי הוא מעמיד ערבות אישית של 4.5 מיליון שקל להבטחת חובותיה של החברה לבנק דיסקונט .

הודעה זו של קושניר מעוררת עניין משתי סיבות: ראשית, קושניר מכניס את היד לכיס ומעניק לחברה ערבות מבלי שתינתן לו כל תמורה בגין צעד זה, שכן, החברה כבר הודיעה כי הוא לא יקבל כל עמלה בגין העמדת ערבות. צעד שכזה בו בעל השליטה ערב באופן אישי לחוב של החברה מבלי לקבל על כך כל תמורה, איננו צעד שכיח במקומותינו.

בנוסף, נראה כי בבנק דיסקונט הידוע בתיק האשראי הבעייתי שלו (כפי שניתן היה ללמוד מהפרשת הענק שאותה ביצע הבנק ברבעון הראשון) מבקשים לקבל ערבויות מבעלי שליטה בחברות שנטלו אשראי, בכדי להבטיח, עד כמה שאפשר, כי ברבעונים הבאים לא יצטרך הבנק לבצע הפרשות גדולות לחובות מסופקים.

מצבה הפיננסי של קיטאל אינו טוב, בלשון המעטה. לחברה גירעון בהון העצמי המסתכם לתום הרבעון הראשון בכ-27.4 מיליון שקל, כאשר בקופת המזומנים של החברה מצויים לתום הרבעון 26 אלף שקל בלבד. החברה הפסידה ברבעון הראשון כ-2.7 מיליון שקל, כאשר ההפסד המצטבר בחמשת הרבעונים האחרונים עומד על כ-8.1 מיליון שקל. כמו כן, לחברה חובות שוטפים לתאגידים בנקאיים המסתכמים לתום הרבעון בכ-70 מיליון שקל.

בנוסף, בשל הגירעון בהונה העצמי החברה אינה עומדת בכללי השימור של הבורסה ובהתאם לכך, החל מיום ה-22 באפריל הושעה המסחר בניירות הערך של החברה.

יצוין כי לחברה איגרות חוב להמרה (מסדרה ב'), שהונפקו ב-1994, צמודות למדד ונושאות ריבית שנתית של 4.5%. איגרות החוב עומדות לפירעון עד שנת 2004, והתשואה לפדיון (נטו) שלהן היא בשיעור של כ-13.9%, מה שמעיד על הסיכון הגלום בהן. בחודש יולי הקרוב צפויה להתכנס אסיפה של המחזיקים באיגרות החוב ומעניין יהיה לעקוב כיצד תצליח החברה לעמוד בתשלומים לבעלי איגרות חוב אלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully