וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הליש"ט נפלה לשפל של 15 שנים בעקבות הבחירות בבריטניה - ל-1.38 דולר

דפנה מאור

8.6.2001 / 12:33

סוחרי המט"ח חוששים כי בחירתו המחודשת של בלייר תחיש את תהליך אימוץ מטבע היורו במדינה; היורו נסחר ב-84.72 סנט; הין ב-119.98 ין לדולר - עלול לרדת בעקבות דו"ח כלכלי מאכזב ביפאן

הליש"ט נפלה לשפל של 15 שנים מול הדולר לנוכח ציפיות כי הלייבור יגביר את כוחו בבחירות הכלליות בבריטניה היום ויחיש תוכניות לאימוץ היורו. הליש"ט נפלה לשער של 1.3878 דולר היום, ולאחרונה התאוששה קמעה לשער של 1.3901 דולר. במסחר ביורו נרשמה ירידה לשער של 84.75 סנט, בעוד הין נסחר ב-119.98 ין לדולר.

סוחרי המט"ח חוששים כי בחירתו המחודשת של בלייר תחיש את תהליך אימוץ מטבע היורו בבריטניה. בלייר כבר רמז כי אם ייבחר יזרז את הכנסת היורו לבריטניה, לאחר שנים של התנגדות למטבע.

הירידה בליש"ט פגעה גם ביורו. מאז תחילת מארס נראה מתאם גבוה של 0.86 בין שער היורו-דולר לשער הליש"ט-דולר, לפי נתונים של סוכנות בלומברג. ציפיות כי הבנק המרכזי של אירופה לא יוריד את הריבית בגוש היורו בפגישתו היום תורמות לערעור מעמדו של המטבע האירופי.

הין עשוי להתערער בעקבות דיווח כי השקעות בבתי חרושת וציוד ביפאן עלו בקצב של 2.5% ברבעון הראשון - פחות משליש הצמיחה שנרשמה ברבעון הקודם. בעקבות זאת צפויות סוכנויות כלכליות להוריד את תחזית הצמיחה ליפאן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully