מקורות ביטחוניים חשאיים, מסרו לסוכנות איי.פי, כי ישראל שוקלת לבנות גדר הפרדה בחברון, זאת על מנת לשים קץ לחיכוכים בין היהודים לערבים בעיר.
ב"מעריב" דווח, כי החומה אמורה לקום לאורך מספר קילומטרים בין השטח שבאחריות ביטחונית ישראלית לזה שבאחריות פלסטינית כפי שנקבע בהסכם חברון ב-1997. צה"ל, על פי העיתון, כבר הגיש את התוכנית להקמת הגדר לאישור היועץ המשפטי לממשלה.
בפיקוד המרכז מאמינים שהחומה לא רק תמנע את החיכוכים בין האוכלוסיות, אלא גם תשפר את איכות חייהן. כך למשל יהיה אפשר להחזיר לפעילות מלאה את השוק העירוני של חברון שנמצא ליד היישוב היהודי וסגור כיום רוב הזמן. בנוסף לחומה מבקשים בצה"ל גם לסגור את אזור מערת המכפלה בלב חברון לתנועת כלי רכב, ולהקים במקום מדרחוב שיהיה נגיש רק להולכי רגל - הן יהודים והן ערבים.
הקמת החומה טעונה את אישור היועץ המשפטי לממשלה, אשר עשוי לא לאשרה מחשש לפגיעה בשגרת חייהם של 30 אלף הפלסטינים המתגוררים בצד החומה ומפגיעה בחוק הבינלאומי.
צה"ל מתכנן בניית גדר הפרדה בחברון
28.4.2005 / 10:12