וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המעו"ף פותח בירידה של כ-0.7%

גולן פרידנפלד

7.6.2001 / 10:22

מניות קבוצת אי.די.בי יורדות בכ-1% בממוצע; ברן ממשיכה את גל העליות מאתמול ועולה ב-1% נוסף; טבע עולה ב-0.8% במחזור של 2 מיליון שקל


לאחר הירידות המתונות אמש בנאסד"ק, של 0.7%, ולאחר שעלתה בעקביות בימים האחרונים, פותחת הבורסה את יום המסחר בירידות קלות של כ-0.5% ומתקנת מעט כלפי מטה. גם היום, כאשר אין שינוי במצב הבטחוני, משפיע המסחר בבורסות אירופה על המסחר המקומי ועל התנהגות המשקיעים, ובשעה זו יורדות בורסות אירופה בשיעור של 0.5% בממוצע, במקביל לירידה בבורסה המקומית.

מדד המעו"ף יורד ב-0.66% לרמה של 423.49 נקודות, מדד ת"א 100 יורד ב-0.4% לרמה של 415.48 נקודות ומדד התל-טק מאבד 0.57% מערכו.

פעילים בשוק ההון סבורים כי הבורסה צפויה היום להמשיך ולדשדש סביב רמת ה-0, לנוכח חוסר ההחלטיות שמגלה מדד הנאסד"ק בעת האחרונה והעובדה שביום חמישי ממעטים המשקיעים להיכנס לפוזיציות מבלי שיוכלו להגיב עליהם ב-3 הימים הקרובים. להערכתו של דרור, עיקר הפעילות תתרכז במניות המעו"ף כשקבוצת אי.די.בי צפויה להמשיך ולרכז עניין.

מניות אי.די.בי אחזקות יורדות ב-0.5% על רקע התעניינות מספר גופים בקבוצה. אתמול דווח כי אליעזר פישמן מגדיל את אחזקותיו בקבוצת אי.די.בי, ואחזקותיו עומדות על 5.8% מהון המניות באי.די.בי אחזקות. מניית אי.די.בי פיתוח יורדת ב-1.4% ומניית דסק"ש איבדה 1.2%.

גוף נוסף שכנראה מביע עניין בקבוצה הוא פועלים השקעות , שמנייתה עולה ב-1.7%, ואם גם הוא יתחיל במסע הקניות באי.די.בי אחזקות הרי שהיא צפויה להמשיך ולרכז מחזורים ערים גם היום.

מניה נוספת שממשיכה לרכז עניין היום היא ברן , שממשיכה את העליות מאתמול בשיעור של 1% על רקע המכרז שזכתה בו החברה אתמול, להקמתו של בסיס אמריקאי בישראל ושאמור להכניס לקופתה 165 מיליון שקל. בנוסף, צפויה להשפיע על החברה הידיעה כי עדיין יש לה בעיה בגביית התשלומים מחברת הלוויין, YES, וכרגע חובה של האחרונה 80 מיליון שקל.

מניית סאני פותחת את המסחר בירידות שערים של 1%, לאחר שאתמול הודיעו 3 בכירים מחברת הבת סאני.קום כי הם עוזבים את תפקידם, עובדה שללא ספק מעידה על מצבה הקשה של החברה הבת.

מניות הארביטראז' פותחות במגמה מעורבת, כשמניית טבע עולה ב-0.8%; מניית כור , שפתחה עם פער חיובי של 2.2%, עולה ב-0.2%; ומניית טאואר עולה ב-1.5, פורמולה עולה ב-0.3%.

מנגד, פותחות פערים שליליים: מניית אלרון שפתחה עם פער של 4.5%יורדת ב-2.6%, ונייס יורדת ב-1.9%.

דלתא , שירדה ב-30 הימים האחרונים ב-25% , מדשדשת בפתיחה ומעניין יהיה לעקוב אחריה במהלך יום המסחר ולראות האם היא מתקנת כלפי מעלה או ממשיכה לצלול מטה.

רבוע נכסים ממשיכה לרדת היום ב-0.8%, לאחר שמנכ"ל הריבוע הכחול, יורם דר, הודיע אתמול כי הוא מתכוון למחוק את המניה מהמסחר בבורסה ולהישאר עם מניית ריבוע כחול ישראל, שנסחרת גם בנאסד"ק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully