וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האם אילן בן דב סוגר את סאני דוט.קום?

איתן אבריאל

11.6.2001 / 21:18

ארבעה מהמנהלים הבכירים של החברה בדרך החוצה; בן דב הכחיש לפני מספר ימים אפשרות של סגירה; עובדים: "אין גיבוי לפרויקטים הקיימים ולחדשים"; כיום מועסקים בחברה פחות מ-10 עובדים

ארבעה מהעובדים הבכירים של חברת סאני.קום, מקבוצת יבואנית מכשירי הסלולר סאני אלקטרוניקה , עומדים לעזוב את החברה לאחר שבעליה הפסיקו לקדם פרויקטים קיימים או לפתח פרויקטים חדשים, כך נמסר ממקורות המקורבים לחברה.

סאני דוט.קום מונה היום פחות מ-10 עובדים, כך שעזיבת ארבעה מהמנהלים שקולה לסגירה של החברה או לכל הפחות צמצום הפעילות בה למינימום. אילן בן דב הכחיש לפני מספר ימים תוכניות או אפשרות של סגירת סאני דוט.קום.

סאני דוט.קום עוסקת בפיתוח פרויקטים הקשורים לאינטרנט סלולרי ולאינטרנט ב-3 מימדים. החברה מחזיקה גם בפורטלים הישראליים תפוז ואחלה ובחברת האינטרנט הסלולרי גו-נקסט יחד עם פלאפון, אולם אלה הן אחזקות המתנהלות באופן עצמאי.

צוות סאני דוט.קום עצמו, בראשות המנכ"ל אילון גינזבורג, היה אמור לפתח פרויקטים וללוות חברות בתחום האינטגרציה שבין האינטרנט, התכנים, הסלולר ותחום התצוגה ב-3 מימדים. בין העובדים הבכירים אשר נמצאים בהליכי עזיבה נמנים גינזבורג המנכ"ל, מנהלת התכנים, מנהל פרויקטים וכמה מאנשי הטכנולוגיה.

לפני כשנה וחצי, בשיא אופוריית האינטרנט, השתעשעו בקבוצת סאני באפשרות להנפיק את סאני דוט.קום באחת הבורסות בחו"ל, ובדיוק לצורך כך הוקמה החברה שמרכזת את כל עסקי האינטרנט של הקבוצה.

בין הפרויקטים בהם עסקה החברה היה גם פרויקט האתר Icity, אשר עסק בפיתוח אתר ב-3 שלושה מימדים באמצעות טכנולוגיה שפותחה על ידי חברת בלקסאן אינטראקטיב הגרמנית, בה השקיעה סאני, ואולם הפעילות לפיתוחו הופסקו. האתר במצבו הנוכחי ממשיך להתקיים, אך לא מבוצעת בו פעילות פיתוח נוספת ואין כוונה להשיקו בקרוב. גורם בחברה מסר כי קיימת אי ודאות גם לגבי עתידם וגורלם של מספר פרויקטים נוספים בהם עסקה החברה בשנה האחרונה.

סאני דוט.קום נמצאת בבעלות מלאה של סאני אלקטרוניקה, חברה בורסאית העוסקת בעיקר ביבוא מכשירי סלולר וציוד משלים למכשירים אלה. בעוד פעילות סאני.דוט קום דועכת, דיווחה סאני לפני מספר ימים על רווחים גבוהים בפעילות המסחרית שלה, כאשר סיימה את הרבעון הראשון של שנה עם מכירות של 197 מיליון שקל ועם רווח נקי של 20.1 מיליון שקל, עלייה של 110% ביחס לרווח ברבעון הקודם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully