וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"איננו מאמינים יותר בסיכויי ארט-אין להגיע לרווחיות"

שלומי גולובינסקי

11.6.2001 / 21:18

בסולומון שוקי הון משנים את הגישה, לאחר שהעניקו המלצות "קנייה חזקה" למניות חברות הדוט.קום בתל אביב

בחודש אוקטובר האחרון פירסם האנליסט רז רון מבית ההשקעות סולומון שוקי הון, המלצת "קנייה חזקה" לשלוש מבין 4 מניות חברות האינטרנט הנסחרות בבורסה בתל אביב. ההמלצה אז לוותה בהרמת גבה מצד פעילים וסוחרים בשוק ההון.

מאוחר יותר הסתבר כי הרמת הגבה הזו היתה במקומה. המניות ה"מומלצות" של רון קרסו, וחמור מכך, לפחות חברה אחת ממולצת (ארט אין) הגיעה כמעט לסף פשיטת רגל. היום מפרסם רון סקירה נוספת על חברות הדוט.קום בבורסה של תל אביב בשם "דוט.קום בישראל - פוסט מורטם?".

בניגוד לסקירה הקודמת, הפעם לא יוצא רון מגדרו בכדי להלל ולשבח את חברות הדוט.קום המקומיות. על חברת טרגטמץ' למשל, שזכתה להמלצת "קנייה חזקה", כותבים עכשיו בסולומון, כי עצירת הצמיחה בהיקפי המכירות של החברה מפחיתה במידה רבה את אטרקטיוויות ההשקעה הנוכחית במניותיה.

רון, נזכיר, חזה לחברה הכנסות של 23 מיליון שקל בשנה שעברה, בעוד שההכנסות בפועל עמדו על 18.6 מיליון שקל. אולם נקודה לא פחות חשובה היא שבטרגטמץ' יכולים רק להתפלל לרמה כזו של הכנסות בשנה הקרובה, לאחר שההכנסות ברבעון הראשון ירדו לרמה של 1.7 מיליון שקל בלבד.

גם לגבי חברת ארט אין , שקיבלה המלצת "קנייה חזקה", מכים בסולומון על חטא. בסולומון חזו כי מכירות חברת sale4 בשנה הקרובה יסתכמו ב-50 מיליון שקל, כאשר ההפסד הצפוי בחצי השנה השני עומד על 8 מיליון שקל, וההפסד הצפוי בשנה כולה מסתכם ב-20 מיליון שקל.

היום שינה רון את הגישה: "מנגנון מנופח, היעדר מיקוד וניסיון עסקי, השליכו על מערך הרכש והתפעול השוטף של פורסייל", כותב רון ומוסיף "אנו איננו מאמנים יותר בסיכויי החברה להגיע לרווחיות, בהינתן מתכונת הפעילות וצוות הניהול הנוכחיים".

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק המלצות אנליסטים בתפריט הימני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully