וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רק 7 חודשי מאסר לנאשמת בסיוע לסחר בנשים לזנות

ורד כהן-ברזילי

6.6.2001 / 15:16

הרכב השופטים קיבל את עסקת הטיעון שגיבשו ההגנה והפרקליטות אך גינה אותה: "אינה עומדת ביחס ישר לחומרת העבירה"; הפרקליטות: התחשבנו בכך שהיא עצמה עוסקת בזנות

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום שבעה חודשי מאסר בפועל על נטליה גוימן, שהואשמה בסיוע לסחר בנשים לעיסוק בזנות. גזר הדין התקבל לאחר שגובשה עסקת טיעון בין הפרקליטות לבין בא כוח הנאשמת, עו"ד יעקב שקלאר.

הרכב השופטים - דוד בר אופיר, הדסה אחיטוב הרטמן ונירה לידסקי - קיבל את עסקת הטיעון אך מתח עליה ביקורת. בגזר הדין נכתב, שעסקת הטיעון "אינה עומדת ביחס ישר לחומרת העבירה של סיוע לסחר בבני אדם לשם עיסוק בזנות". העונש המירבי הקבוע בחוק על עבירות אלה עומד על שמונה שנות מאסר.

בפרקליטות הסבירו כי במגעים לעסקת הטיעון התחשבו בכך שהנאשמת עוסקת בעצמה בזנות: "לא מדובר כאן בסרסור עצמו שסחר בנערות, אלא במי שעשתה את דברו והתלוותה אליהן (לנערות) ממצרים לישראל".

השופט בר אופיר ציין בגזר הדין כי קשה לקבל את הסדר הטיעון משום שמדובר בעבירה חמורה וכי "אין די בתשלום מס שפתיים לחומרתה מבלי שיהיה לכך כיסוי עונשי מתאים". עוד כתב השופט, כי על עבירה מסוג זה "טבוע אות קלון מוסרי ואנושי ומי שמבצע אותה איבד כל הערכה לכבוד האדם, לחירותו האישית ולזכותו הבסיסית לנהל את חייו כרצונו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully