וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלפי פעילי ימין מפגינים בירושלים נגד מדיניות הממשלה

לירון מרוז

6.6.2001 / 19:01

ההפגנה, תחת הכותרת "חייבים לנצח את ערפאת", צפויה להיות הגדולה ביותר מאז עליית שרון לשלטון; ביש"ע מדגישים: אנו לא מפגינים נגד שרון, אלא נגד ערפאת; השר זאבי מחרים את ההפגנה

אלפי בני אדם הגיעו לכיכר ציון בירושלים, כדי להשתתף בהפגנת הימין שעורכת מועצת יש"ע תחת הכותרת "חייבים לנצח את ערפאת". זו ההפגנה הגדולה והמשמעותית ביותר מאז עלה ראש הממשלה, אריאל שרון, לשלטון, והמארגנים מצפים להשתתפות של עשרות אלפי אנשים.

ביש"ע ביקשו להדגיש כי ההפגנה אינה נגד ראש הממשלה, אלא נגד יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. הדוברים בהפגנה צפויים להיות ח"כים, שרים, אישי ציבור ומתנחלים, אולם הרשימה הסופית טרם נסגרה.

דברי המארגנים בנוגע למהות ההפגנה אינם מתיישבים כל כך עם תפיסתו של יו"ר סיעת המפד"ל, ח"כ שאול יהלום, בנושא זה. יהלום מבהיר כי ההפגנה היא בפירוש נגד הממשלה, ש"עושה טעות כשהיא מעדיפה את עמדת ארה"ב ופרס כדומיננטית, בזמן שההרג והרצח ממשיכים". יהלום מוסיף כי "בכל מקרה ערפאת מרמה. הוא לא הפסיק את ההסתה ולא עצר מבוקשים. זו כניעה לאדריכלי אוסלו, שרון לא נאמן למדיניותו ולהבטחותיו". לסיום לא שוכח יהלום לשגר עקיצה לעבר הסמן הימני בממשלה, סיעת האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו, "הם דבוקים לכיסא", הוא אמר.

ביש"ע מזהירים כי אם ימשיך ראש הממשלה במדיניותו הנוכחית הם ימשיכו את פעולות המחאה ואף יחריפו אותם.

שר התיירות, רחבעם זאבי, החליט להחרים את ההפגנה. גורמים בסיעתו, האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו, אמרו לוואלה! חדשות כי החרם אינו נובע ממניעים אידיאולוגים, אלא בשל זעמו על מועצת יש"ע. לדברי המקורות, ביש"ע פירסמו את דבר ההפגנה ואת העובדה שיטלו בה חלק חברי כנסת ושרים לפני שאלו ידעו על כך. הם הוסיפו כי זו אינה הפעם הראשונה שדבר כזה קורה. בלשכתו של זאבי אישרו את כי הוא לא ישתתף בהפגנה, אולם סירבו לנמק מדוע.

תנועת "זו ארצנו" חוזרת לפעילות ופירסמה היום הודעה בה נאמר "הבלגה על טבח יהודים איננה כח – היא פשע! כי משמעה היתר להרוג יהודים, היא חילול ה' כי ישראל הפכה למקום היחיד בעולם בו אפשר ואף רצוי להרוג את עם ה'". התנועה מוסיפה כי החל מהשבוע הבא היא תצא לפעילות בכל רחבי הארץ.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully