וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: ברן עולה ב-3.8% בשל הזכייה במכרז להקמתו של בסיס צבאי בישראל

גולן פרידנפלד

6.6.2001 / 12:47

דסק"ש עולה ב-2.9% כתגובה להמלצת ה"קנייה" מנשואה זנקס; שלושת הבנקים הגדולים נסחרים במחזור של 30 מ' ש', כשליש ממחזור המסחר


לאחר העליות אתמול בנאסד"ק בשיעור של 3.6%, הבורסה מתנהלת היום בעליות של כ-1% וממשיכה את מגמת העליות שאפיינה אותה אתמול, תוך שהיא קשובה למגמות המסחר באירופה ובאסיה.

המדדים המובילים בבורסות אירופה נסחרים בשעה זו בעליות שערים מתונות של כ-0.1% בממוצע לאחר שכבר עלו בשיעור של כ-0.7% בתחילת יום המסחר.

מרבית החברות הבורסאיות כבר פירסמו את תוצאותיהן לרבעון הראשון ואלו שיקפו נאמנה את ההאטה השוררת המשק בכלל ובשוק ההון בפרט. אולם, מרבית המניות כבר גילמו במחיריהן את התוצאות הגרועות של הרבעון הראשון והמניות נשפטות היום על פי התוצאות הצפויות להן ברבעונים הבאים.

מדד המעו"ף עולה ב-1% לרמה של 425.82 נקודות ומדד ת"א 100 עולה ב-0.66% לרמה של 416.25 נקודות. מדד התל-טק רושם עליות מתונות יותר של 0.2%.

המצב הבטחוני מאידך ממשיך להיות מתוח "וכל עוד אין תגובה ישראלית לאלימות הנמשכת בשטחים שוק ההון לא אמור להגיב לאירועים. רק תגובה בסדר גודל שעדיין לא נראה תגרום לזעזוע גם בשוק ההון המקומי", כך סבורים הפעילים הבוקר.

מניית ברן עולה בשיעור של 3.8%, לאחר שפירסמה כי זכתה במכרז (עם עוד שתי שותפות) להקמת בסיס צבאי אמריקאי בהיקף של חצי מיליארד שקל. חלקה של ברן בפרויקט עומד על 165 מיליון שקל והוא צפוי להתחיל בשבועות הקרובים ולהיפרש על פני 3 שנים.

מניית פועלים השקעות יורדת ב-0.17% בעקבות הידיעה "במעריב" כי ראשיה מנהלים מגעים עם קבוצת אי.די.בי לרכישת חלק מהשליטה בקבוצת אי.די.בי ולקיחת חלק בניהולו של הקונצרן. מניית אי.די.בי אחזקות עולה ב-1.8% ומניית אי.די.בי. פיתוח עולה ב-2.8%.

אתמול, הורד הדירוג לאג"ח של פועלים השקעות על ידי חברת מעלות בטענה כי הסיכון בהשקעותיה של החברה גדל וגמישותה הפיננסית נפגעה גם כן.

מניית דסק"ש עולה בשיעור של 2.9% לאחר שבית ההשקעות נשואה זנקס העניק לה המלצת "קנייה" ומחיר יעד של 170 שקל, הגבוה ב-30% ממחיר השוק.

מניית כי"ל יורדת ב-0.3% לאחר שאתמול הוריד בית ההשקעות ליהמן ברדרס את המלצתו למניה מ"קנייה חזקה" "לקנייה" והציב לה מחיר יעד של 5.6 שקלים, הגבוה ממחירה בשוק כיום בכ-30%.

מחזור שלושת הבנקים הגדולים - 30 מ' ש'


מניות הסקטור בנקאי מובילות את רשימת מחזורי המסחר כשמניית בנק הפועלים עולה בשיעור של 0.6% מניית לאומי עולה ב-0.5% ומניית בנק המזרחי עולה ב-0.4%. בסך הכל מרכזים מניות שלושת הבנקים כ-30 מיליון שקל מתוך מחזור כללי של 85 מיליון שקל.

מניות מלם וג'ון ברייס מוצרים אינן מגיבות בשעה זו להודעת החברות מאתמול (לאחר המסחר) כי הן מנהלות משא ומתן למכירת אחזקותיה של מלם, הנשלטת על ידי גד זאבי, בג'ון ברייס מוצרים כשהעסקה תתבצע בפרמיה של 36% המשקף לג'ון ברייס הדרכה שווי של 34 מיליון דולר לעומת שווי שוק של 25 מיליון דולר כיום.

מניות הארביטראז' מתאפיינות בעליות שערים כשמניית כור עולה ב-1.5% זאת בעקבות מניית אי.סי.איי שעלתה אתמול בכ-4% לאחר הירידות החדות שספגה לאחרונה. מניית אלרון עולה ב-0.8%, מניית טאואר עולה ב-2%, ומניית טבע , שעלתה בחודש האחרון ב-6.6%, יורדת דווקא ב-0.12%.

מנגד, מניית אלביט הדמיה , שפתחה עם פער שלילי של 4.2%, יורדת ב-0.02% מניית מג'יק נסחרת בירידות של 2.13% ,ומניית דלתא נסחרת בירידות של כ-1%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully