וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לידר דש: המלצת "קנייה" למניית תדיראן קשר

גולן פרידנפלד

6.6.2001 / 11:39

עם מחיר יעד הגבוה ב-60% ממחיר השוק.שוויה של תדיראן קשר נאמד ב-108 מיליון דולר ואינו כולל את החברה הבת תדליס, לה מעניק בית ההשקעות שווי אפס מטעמי שמרנות


בית ההשקעות לידר דש מעניק המלצת "קנייה" למניית תדיראן קשר ומציב לה מחיר יעד של 41 שקל, הגבוה ממחירה כיום ב-60%.

להערכת האנליסט אורי מושקוביץ מלידר דש, ה-EBITDA המייצג שצפוי לחברה ב-2001 הנו כ-26.6 מיליון דולר (המשקף שיפור של מיליון דולר לעומת שנת 2000) אך בפועל יעמוד על 25 מיליון דולר, בשל ההוצאות הכרוכות בחברה הבת תדליס, בה מחזיקה תדיראן קשר בשיעור של 84%.

האנליסט העדיף להשתמש ב-EBITDA מייצג ולהעניק לתדליס שווי נפרד. השווי שניתן לתדליס הוא אפס, כיוון שמדובר בחברת סטארט אפ שאינה מייצרת רווחים אולם גייסה כסף על פי שווי של 13 מיליון דולר.

הגידול ב-EBITDA יינבע, להערכת האנליסט, משתי סיבות מרכזיות: גידול של 10% בפעילות החברה הנובע מגידול טבעי בפעילות המסורתית (קשר צבאי) ומגידול מהיר יותר בפעילות האזרחית ופעילות ה-HF (קשר בטווחים ארוכים).

צבר ההזמנות של החברה נכון לתחילת השנה עמד על כ-242 מיליון דולר, גידול של 22% לעומת הצבר שהיה לחברה ב-2000. סיבה נוספת שתשפר את ה-EBITDA היא הפרשה בגין פרישה של כ-20 אנשי תפעול המבוצעת בימים אלו והפרשה נוספת של 40 עובדי תפעול נוספים במשך השנה כשהעלות הממוצעת לעובד תפעול היא 50 אלף דולר בשנה.

נקודה חיובית נוספת בחברה היא עודף המזומנים על חובותיה של החברה שעמד בתחילת שנת 2001 על 14 מיליון דולר. שוויה של תדיראן קשר מוערך ב-108 מיליון דולר על פי מכפיל EBITDA של 5.2.

תדיראן קשר סיימה את הרבעון הראשון עם מחזור מכירות של 153 מיליון שקל ועם רווח נקי של 2.1 מיליון שקל שכאמור נפגע בעיקר מההפרשות של החברה בגין מוניטין שיימשכו עד לנובמבר 2002 ומאז הם צפויים לקטון בשיעור של 7 מיליון דולר שיתווספו לשורה התחתונה של החברה. זאת על פי ההערכתו של נחמיה שיף, סמנכ"ל הכספים של תדיראן קשר. לעומת זאת האנליסט סבור כי לחברה יתווסף סכום נמוך יותר בשיעור של 5 מיליון דולר.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק המלצות אנליסטים בתפריט הימני

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully