וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הטרור עושה את שלו: המכביה ה-16 בסכנת ביטול בשל מיעוט משתתפים

6.6.2001 / 8:26

המצב באזור, ובמיוחד הפיגוע בדולפינריום, גרמו למאות ספורטאים לבטל את בואם; "מכבי גרמניה" ביטלה לחלוטין את בואה ומבקשת לדחות את המשחקים בשנה; שרון לוחץ לקיום המכביה במועד

משחקי המכביה ה-16, שאמורים להיפתח ב-16 ביולי, נמצאים בסכנת ביטול בשל מיעוט משתתפים. כ-5000 ספורטאים תוכננו להשתתף במשחקים, מתוכם כ-3500 אורחים ממדינות אחרות, אך המצב הבטחוני בארץ, ובעיקר האפקט הרב של הפיגוע בדופינריום, גרמו למשלחות ממדינות רבות להצטמצם באופן ניכר ולחלקן אף לבטל את בואן כליל.

במעריב פורסם, כי משלחת ארה"ב הצטמצמה מכ-1000 איש, (מתוכם 600 ספורטאים), ל-300 איש בלבד. מספר המשתתפים במשלחת אוסטרליה ירד מ-120 ל-60 איש בלבד, ואילו נבחרת גרמניה ביטלה את בואה כליל. נשיא "מכבי גרמניה", פטר גוטמן, אמר אתמול כי משלחתו לא תגיע למכביה: "אחרי הפיגוע הופעל לחץ כבד הנהלת 'מכבי' גרמניה, בעיקר מצד בני משפחות הספורטאים, לבטל את הנסיעה לישראל. הודענו למכבי העולמי שאנו מבקשים לדחות את משחקי המכביה בשנה. קיום המשחקים במועד יהפוך את הארוע ממכביית השמחה למכביית הפחד".

גורמים בארץ ובקהילות יהודיות בעולם מפעילים לחצים גדולים בניסיון למנוע את ביטול המשחקים. מנכ"ל משרד התרבות והספורט, אריה שומר, יכנס ביום ראשון ישיבה של הנהלת המכביה, בהשתתפות ראשי כל המשלחות. "אנחנו הולכים לצאת בקריאת ענק לכולם להגיע לארץ. לא ניצן שהמכביה תתבטל", אמר שומר. "אם נבחרת הכדורגל הלאומית של ספרד מופיעה בישראל למרות המצב, אנחנו מצפים שכל המשלחות היהודיות יגיעו לכאן, לאות הזדהות".

ראש הממשלה, אריאל שרון, מפעיל גם הוא לחצים למען קיום המשחקים במועד. אתמול הוא כתב מכתב הקורא לכל משתתפי המכביה להגיע לארץ. עם זאת, בקרב המארגנים קיים חשש, שגם אם לא יוכרז על ביטול, ההשתתפות במשחקים תהיה דלה ביותר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully