וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שלום בוחן מתן פטור זמני למשקיעים זרים

הארץ

6.6.2001 / 7:36

כך נאמר בפגישה בין שר האוצר לבין שישה מנהלי קרנות הון סיכון, שהתבקשו לשמור את דבר קיומה בסוד

עודד חרמוני

בפגישה בין שר האוצר לבין שישה מנהלי קרנות הון סיכון, שהתבקשו לשמור את דבר קיומה בסוד, הבטיח השר לנסות להתמודד עם סוגיית כפל המס המרתיעה משקיעים זרים מלהשקיע בקרנות.

מנהלי הקרנות אמרו לשר כי באחרונה נתקלו בסירובם של משקיעים זרים להשקיע בקרנות הישראליות, בגלל שיטת המיסוי הישראלית. סוגיה זו הביאה לכך שבאפריל יצאה נציגות של נציבות מס הכנסה בישראל לפגישות עבודה עם מנהלים בנציבות מס הכנסה בארה"ב (IRS), כדי לבחון את עמדתה בסוגיית מיסוי המשקיעים בקרנות ומיסוי חברות ההיי-טק הישראליות הרשומות בחו"ל. ניסיונות להגיע לפשרה בין הקרנות לנציבות מס הכנסה לא צלחו.

מנהלי הקרנות הגישו לשר האוצר נייר עמדה שחיבר יו"ר איגוד הקרנות בישראל ומנהל קרן יוזמה, יגאל ארליך, שבו הם מבקשים ממנו לקבוע פטור ממס לתקופה מוגבלת על המשקיעים הזרים, כדי למשוך אותם להשקיע בישראל למרות המשבר בתעשייה והמצב הביטחוני. מנהלי הקרנות אמרו לשר כי טיפול מהיר בבעיות המיסוי יכול למתן את המשבר בהשקעות ההון סיכון בישראל ולסייע בבלימת בריחת החברות לחו"ל.

שר האוצר, שלא הספיק לקרוא את נייר העמדה, הבטיח לבחון דרכים לפתרון הבעיות, ובכלל זה הבטיח לבחון מתן פטור למשקיעים הזרים לתקופה מוגבלת.

בתעשיית ההון סיכון הביעו ספק בכך שהשר אכן ירד לעומק הצרכים של התעשייה. לדברי מנהלי קרנות שנכחו בפגישה, בכוונתם לפנות לראש הממשלה כדי לקדם את הנושא, הנחשב בעיניהם קריטי להמשך קיומה של תעשיית ההיי-טק הישראלית בשנים הקרובות. משרד האוצר אישרו את קיום הפגישה והנושאים שנדונו בה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully