וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפרקליטות לבג"ץ: המשטרה תבדוק מחדש את מעורבות קבוצת דנקנר במכירת חומרים כימיים לאיראן

אמיר הלמר

5.6.2001 / 18:59

טענת הפרקליטות - במסגרת תשובתה לעתירת נחום מנבר, המבקש מהמשטרה להשיב לו האם מתקיימת חקירה פלילית נגד קבוצת דנקנר; המשטרה: לא מתקיימת חקירה בעניין

פרקליטות המדינה הגישה היום את הודעתה בעתירת נחום מנבר לבג"ץ. מנבר ביקש בעתירתו לחייב את המשטרה לחקור חשד כי קבוצת דנקנר היתה מעורבת במכירת חומרים כימיים לאיראן, לחייב את שר האוצר להכריז על איראן כמדינת אויב, ולמסור לו פרטים על עסקת טיעון שנערכה בשנת 1997 עם אדם בשם אלי כהן.

הפרקליטות טוענת בהודעתה כי יש לדחות את העתירה על הסף מסיבות שונות, בהן שהיא אינה נתמכת בתצהיר העותר כנדרש.

לטענת הפרקליטות, אין יסוד לטענת מנבר שהמשטרה לא השיבה על שאלתו אם נפתחה חקירה בנושא זה נגר קבוצת דנקנר.

בהודעה נאמר כי בחודש דצמבר 2000 הודיע ניצב יוסי סדבון, שהיה ראש אגף לחקירות וללחימה בפשיעה במשטרה, למנבר כי פנייתו נבדקה, לרבות עם גורמי הביטחון הרלוונטיים, ולא נמצאה תשתית ראייתית לפתיחת חקירה.

הפרקליטות מציינת כי דעתו של מנבר לא נחה מתשובת המשטרה, והוא פנה אליה וטען כי יש ברשותו חומר ראיות נוסף המצדיק שקילה מחודשת של ההחלטה. המשטרה נאותה לקבל, לטענת הפרקליטות, את החומר שבידיו ובעקבות כך הועבר העניין לבדיקה מחודשת.

לאור תשובת ניצב סדבון, טוענת הפרקליטות כי הסעד שביקש מנבר התייתר וכי יש לדחות את העתירה על הסף. בנוגע לשני הסעדים הנוספים שביקש מנבר בעתירה, טוענת הפרקליטות כי העותר לא פנה לגורמים המוסמכים בטרם ביקש את הסעדים מבג"ץ ולפיכך לא מיצה את ההלכים ויש לדחות אף סעדים אלו על הסף.

מהמשטרה נמסר כי לא נפתחה ולא מתקיימת חקירה נגד קבוצת דנקנר בעניין. מחברת דנקנר השקעות נמסר בהתייחס לידיעות שפורסמו על מעורבות חברת דנקנר השקעות בעסקות עם איראן, כי לידיעה אין כל שחר. דנקנר השקעות אין קשרים עם איראן, היא אינה עוסקת בסחר בכימיקלים ואין לה שום קשר לאמור לידיעות אלו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully