וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: נבלם הפיחות בשקל - הדולר ירד ל-4.1550 שקלים

ליאור כגן

5.6.2001 / 18:14

הגופים הכלכליים מעריכים כי מספר ימים של רגיעה יחזירו את הדולר לרמה של 4.13-4.14 שקלים; חברת החשמל תבצע בימים הקרובים עסקה גדולה במט"ח


הגופים הכלכליים המסקרים את המסחר בשוק המט"ח, שבים ומציינים בסקירותיהם האחרונות כי היצע הדולרים בשוק עדיין גבוה, וכל עלייה בדולר עקב אירוע בטחוני היא נקודתית. ואומנם, כך קרה ביומיים הראשונים של המסחר בשוק המט"ח - הדולר עלה בחדות מרמה של 4.12 שקלים ל-4.17 שקלים, וכבר היום ירד לרמות של 4.1550 שקלים.

ל-TheMarker.com נודע היום כי חברת החשמל אמורה לבצע בימים הקרובים עסקה גדולה בשוק מטבע החוץ המקומי, המשלבת רכישה של הגנות מפני פיחות מצד אחד ועסקת החלפה מצד שני בהיקף של מאות מיליוני דולרים - עסקה שיכולה להשפיע על המסחר בשקל-דולר שמאופיין ביומיים האחרונים בתנודתיות רבה, ולגרום להתחזקות נקודתית בשער הדולר.

"כל עלייה בדולר מנוצלת על ידי החברות היצואניות להמרת דולרים", אמר אחד הסוחרים. בתחילת השבוע נבהלו המשקיעים הזרים מזוועות הפיגוע ששודרו ברשתות הזרות, והם חזרו לפעול באגרסיוויות, מה שגרר את הבנקים והמשקיעים המקומיים. להערכת הגופים הכלכליים, במידה שהימים הקרובים יהיו שקטים מאירועים בטחוניים, הדולר יחזור להיסחר ברמות של 4.14-4.13 שקלים.

מסתבר, שכבר ביום חמישי, טרם הפיגוע בדולפינריום, הסתכם נפח המסחר של הגופים הפיננסיים הזרים בכ-540 מיליון דולר - פי 4 מהממוצע היומי שלהם בחודש מאי, ומחזור המסחר הכולל באותו יום הסתכם ב-1.3 מיליארד דולר, פי 2.5 מהממוצע היומי בחודש מאי.

ההתעניינות הרבה של המשקיעים הזרים נובעת הן מהערכתם כי המצב הבטחוני בישראל התערער לאחר הפיגוע ביום שישי, דבר שיכול להביא להסלמה נוספת במידה והממשלה תחליט להגיב, הן בשל העובדה כי שער החליפין של הדולר נסחר ברמה נמוכה יחסית, וכמו כן בשל העובדה כי סל המטבעות התקרב מאוד לגבול התחתון של רצועת הניוד, מה שמוריד את הפוטנציאל להמשך הייסוף בשער השקל.

שערו של סל המטבעות נקבע היום על 4.1752 שקלים, ירידה של 0.35%, שקירבה אותו למרחק של למרחק של 1.5% מהגבול התחתון של רצועת הניוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully