וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק דיסקונט לביהמ"ש: קיים חשש שלקוחות פורסייל ביטלו עסקות שלא כדין

אמיר הלמר

7.6.2001 / 23:15

מבקש מינוי כונס נכסים זמני שיבדוק את הנושא; פורסייל חייבת לבנק כ-4.6 מיליון שקל


בנק דיסקונט ביקש היום מביהמ"ש המחוזי בתל אביב למנות את עו"ד יעל צור ככונס נכסים זמני מטעמו לגביית חובה של חברת פורסייל לבנק, המוערך בכ-4.6 מיליון שקל, אשר לטובתו שיעבדה פורסייל את כל הכספים המגיעים לה מחברות כרטיסי האשראי. הבקשה הוגשה בהסכמת המפרק הזמני של החברה, עו"ד אילן מדוויר.

מהבקשה עולה כי לבנק שיעבוד באמצעות איגרת חוב על כל הכספים אשר מגיעים לחברה מחברות כרטיסי האשראי, וכי לאחר הפסקת פעילות החברה חדלו חברות האשראי להעביר לבנק את הכספים המגיעים לו.

הבנק מציין כי חברות האשראי טוענות שחלק מהלקוחות אשר ביצעו רכישות באשראי במסגרת אתר פורסייל הודיעו על ביטול העסקות, בטענה כי לא סופקה להם הסחורה שרכשו. לפיכך, פסקו חברות האשראי לחייב את הלקוחות בגין העסקות.

הבנק טוען כי יש לו יסוד סביר להניח שחלק מהלקוחות ביטלו את העסקות שלא כדין, שכן בבדיקה אקראית שביצע הבנק התברר כי חלק מהלקוחות שנתנו הודעה כי לא סופקה להם סחורה, שילמו זה לא מכבר מספר תשלומים על חשבון התמורה.

עוד טוען הבנק כי קיים צורך דחוף למינוי הכונס הזמני, כדי לבדוק אם ביטול העסקות ע"י לקוחות החברה נעשה כדין ולא בכדי לנצל את הפסקת פעילות החברה.

פורסייל, שהפעילה את אתר האינטרנט הקמעוני 4sale, מצויה בהליכי פירוק מאז חודש מארס ולחברה, כאמור, מונה מפרק זמני. כלל חובות החברה מוערכים בכ-11 מיליון שקל. מלאי החברה נמכר לאחרונה ע"י המפרק הזמני בכ-210 אלף שקל, ולא מכבר ביקש המפרק אישור למכור מכונית שהיתה בבעלות החברה.

המפרק הזמני אף מקיים מו"מ למכירת הטכנולוגיה של האתר, השרתים ושם הדומיין שלו - 4sale.co.il.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully