וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביהמ"ש העליון דחה בקשת בעלי רשת אפרופו לצו מניעה נגד זכייני הרשת

שירות TheMarker.com

5.6.2001 / 15:53

השופט מצא: אין צידוק לצו מניעה; הזכיינים יוכלו להתקשר עם ספקים שיבחרו


בית המשפט העליון דחה אתמול את ערעור הנהלת רשת אפרופו על החלטת ביהמ"ש המחוזי שלא להטיל צו מניעה זמני שיאסור על הזכיינים להחליף ספקים על דעתם. החלטה זו מאשרת למעשה לזכיינים לבחור את הספקים עימם הם עובדים על פי שיקול דעתם, ונותנת חיזוק נוסף לקביעת בית המשפט המחוזי כי הסכם הזכיינות של הרשת מהווה הגבל עסקי פסול.

שופט בית המשפט העליון, אליהו מצא, קבע כי לאחר שעיין בתשובת הזכיינים, המיוצגים על ידי עורכי הדין ירון פירדי והדס ליס ממשרד וינרוט, הגיע למסקנה כי מרבית טענות רשת אפרופו לצורך בצו המניעה "אינן משכנעות לגופן" ואינן מצדיקות התערבותו.

בהחלטתו ציין כי אין יסוד לקבוע כי אי מתן צו מניעה זמני יפגע בדרך משמעותית כלשהי באחידותה של הרשת או במוניטין שצברה, כפי שטענה הנהלת הרשת. כמו כן הוסיף השופט כי שלושה מתוך ארבעת הספקים שהרשת ביקשה לאסור התקשרות עימם שימשו בעבר ספקים של רשת אפרופו עצמה.

"עובדה זו מצטרפת לעובדות אחרות אשר לכאורה הוסתרו על ידי המבקשות, כפי שציין בית המשפט קמא", ציין השופט מצא. ביהמ"ש העליון קבע גם כי הרשת תשלם לזכיינים הוצאות ושכר טרחת עורכי דין בסך 30 אלף שקל (5,000 שקל לכל זכיין).

הזכיינים - בעלי הסניפים בבניין האופרה בתל אביב, בפארק הלאומי בר"ג, קניון חוצות המפרץ, קניון עזריאלי, בי"ח שיבא ר"ג וז'בוטינסקי בראשל"צ - נאבקים זה כמה חודשים בהנהלת הרשת בדרישתם לקבל את הזכות לבחור בעצמם את הספקים על פי שיקולי איכות ועלות, ולא לקבל תכתיב בעניין זה מהנהלת הרשת.

בעקבות דחיית ביהמ"ש המחוזי את בקשת הרשת לצו מניעה, החליפה קבוצת הזכיינים בחודשים האחרונים את ספקית המשקאות הקלים - קוקה קולה בטמפו, וכן את ספקית הקפה. עוד לפני כן, הוחלפה ספקית הגלידות נסטלה-מוטה בחברת שטראוס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully