וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסטארט אפ טנדו לביהמ"ש: "בהיעדר הסדר או השקעה החברה תיסגר"

אמיר הלמר

7.6.2001 / 19:53

מבקשת מביהמ"ש צו הקפאת הליכים למשך 30 יום ומציעה תוכנית הבראה לפיה יזרימו המשקיעים 5 מיליון דולר להמשך פעילות החברה

חברת הסטארט אפ טנדו תקשורת טלפונית העוסקת בענף הטלפוניה באינטרנט, פנתה היום לביהמ"ש המחוזי בתל אביב בבקשה למתן צו הקפאת הליכים למשך 30 יום שבמהלכם טוענת החברה יעבירו לה משקיעים 5 מיליון דולר להמשך פעילותה במסגרת תוכנית הבראה. הפנייה נעשיית בעקבות קשיים מימוניים אליהם נקלעה החברה.

בבקשה שהוגשה לביהמ"ש באמצעות עו"ד שאול קוטלר, טוענת החברה כי בהיעדר הסדר נושים ובהיעדר השקעה לא תהיה בפני החברה ברירה, אלא לסגור את שעריה ולהפסיק את פעילותה על כל המשתמע מכך.

בבקשה מציינת החברה כי בידיה התחייבות מהחברה האם tundo corporation כי תעביר באופן מיידי במידה שיינתן הצו, סך של 400אלף דולר לצורך פעילות החברה במהלך תקופת הקפאת ההליכים וכמו כן תשלים חברת האם את סבב ההשקעה שהיה אמור להתבצע לאחרונה בקרב בעלי המניות של החברה להזרמת כ-5 מיליון דולר לשם המשך פעילותה.

החברה טוענת כי היא נקלעה לקשיים עקב אי התפתחות שוק ה-ASP העולמי כפי שנחזה בתחילה, שוק שאליו כוונו מוצריה. כמו כן נפגעה החברה מהמשבר בשוק ההון שמנע ממנה להמשיך במסלול ההשקעות שתוכנן לה וכן מהתחרות עם יצרניות מוצרי התקשורת העולמיות כמו נורטל וסיסקו שמתחרות במוצריה.

החברה, שלטענתה העסיקה בשיאה 110 עובדים, פיטרה בחודשים האחרונים כ-65 עובדים ומצבת כוח האדם שלה נאמדת כרגע על 45 עובדים בלבד שיהוו את בסיס לפעילותה כעת.

החברה מציינת כי שני המייסדים של החברה, איתן באוך ופנחס זיו, ששימשו כדירקטורים התפטרו לאחרונה ובחברת האם עושים מאמצים למצוא לחברה מנהל פעיל כחלק מתהליך הבראתה.

החברה מציינת בבקשתה כי קיים לה חוב של הלוואת בעלים שניתנה לה מחברת האם בסך של כ-18 מיליון דולר אך חברת האם התחייבה שלא לדרוש פרעונו לעת עתה.

בבקשה מציינת החברה כי הבקשה להקפאת הליכים מוגשת בהסכמת הנושים המובטחים של החברה, בנק דיסקונט וחברת טנגון אינווסטמנט להן חייבת החברה כ-3 מיליון דולר. עוד נאמר כי עם נושים אלו תנהל החברה מו"מ לגבי החזרת החוב שפרעונו יידחה בשנה כדי לתת לחברה אפשרות לפתח ולשווק את מוצריה ללא נטל חובות העבר.

חובות של כ-13.6 מ' ש' לספקים שאינם מובטחים

עוד טוענת החברה כי חובותיה לספקים השונים שאינם מובטחים עומד על כ-13.6 מיליון שקל, אך מתוך חוב זה כ-8.6 מיליון שנוי במחלוקת שכן מדובר בהזמנות שביצעה החברה מבלי שסופקו לה המוצרים. החוב ל-54 העובדים לשעבר, טוענת החברה, עומד על כ-2.7 מיליון שקל.

החברה טוענת בבקשה כי במסגרת ההסדר תוכן תוכנית עסקית לפיה תמוקד פעילות החברה תוך בחינה מחדש של היעדים למוצריה, יצומצמו העלויות בה והחברה אף תחזור בעתיד לגייס הון נוסף.

החברה מציינת כי במסגרת הסדר הנושים שתבצע החברה יקבלו הנושים הרגילים כ-20% מחובם וזאת 12 חודש מאישור ההסדר ע"י ביהמ"ש. העובדים שפוטרו טוענת החברה יקבלו את מלוא חובם בהתאם לחוק וכן 20% מהסכומים שמעבר לקבוע בחוק ואילו העובדים שממשיכים לעבוד בחברה יקבלו את מלוא שכרם.

החברה מציינת כי במידה שלא יאושר ההסדר היא תיאלץ להפסיק את פעילותה ובמסגרת הליכי גבייה שסביר שייפתחו נגדה לא יוכלו הנושים לגבות ממנה כסף שכן אין לה נכסים. במידה שיתקבל ההסדר טוענת החברה כי מרבית הנושים יקבלו את כספם מבלי לוותר באורח מהותי על חלקם.

החברה מבקשת מביהמ"ש לראות בהסכמת בעלי מניותיה להזרים לה את ההון המבוקש להבראתה במידה שיוכר ההסדר כהבעת אמון בחברה ולאפשר את קיומו של ההסדר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully