וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דפי זהב משנה אסטרטגיה ומרחיבה את שירותי האינטרנט

נורית שר

5.6.2001 / 13:26

השינוי כולל מעבר מדגש על מוצרים מודפסים להרחבת הפעילות האינטרנטית של החברה; לקראת הרבעון הרביעי יעלה קמפיין תדמיתי רחב היקף באמצעות שלמור אבנון עמיחי Y&R

חברת דפי זהב הודיעה היום על שינוי האסטרטגיה העסקית שלה, ובמסגרת זו משיקה החברה בימים אלה 12 מוצרים חדשים המיועדים לסלולר, לאינטרנט ולמדריכים המודפסים שלה. מנכ"ל החברה, משה רונן, מתאר את החזון החדש של החברה: "אנו מעוניינים ליצור ולקדם קשרים בין קונים למוכרים, ולהקנות לשני הצדדים כלים רחבים יותר להנעת תהליכי קנייה ורכישה".

על פי רונן, החברה תבצע מספר שינויים עיקריים: ראשית, היא תעבור מדגש על נוכחות במדיה המודפסת להתמקדות במדיות נוספות, במגמה להיות נוכחת בכל מקום ובכל זמן. שנית - העמקת והרחבת המידע שברשותה. על פי רונן, החברה תעמיק באופן רדיקלי את המידע שיינתן לגבי בתי העסק, וכן תתחיל לספק מידע על מוצרים ושירותים שונים של אותם בתי העסק.

בין המוצרים שמשיקה דפי זהב בימים אלה ישווקו כלים שיסייעו לקונה לבחור את המוצר המועדף עליו מבין אלה המתפרסמים באתר האינטרנט, באמצעות טבלאות השוואה שיבדקו פרמטרים שונים. כמו כן הושקו עזרים להשלמת הקנייה (לדוגמה, קופונים). בנוסף, דפי זהב תציע להקים עבור בתי עסק אתרים בסיסיים או אתרים מורחבים, כרטיסי מידע מורחבים, חנויות וירטואליות ועוד. פעילות המכירה עצמה תתבצע באמצעות העסק ולא באמצעות דפי זהב.

המודל העסקי של דפי זהב מבוסס על כך שהקונים ישתמשו במוצרים השונים ללא תשלום ואילו המוכרים ישלמו עבור שני רכיבים: רכיב ההקמה (במידה וישנו), הכולל למשל הקמת אתר, ורכיב נוסף של הפעלה עליו ישלם הלקוח ריטיינר חודשי על פי גודל וסוג החבילה אותה בחר.

אייל כרמלי, סמנכ"ל בכיר בדפי זהב, מסר כי עלות הקמת אתר בסיסי נאמדת בתשלום חד פעמי של פחות מ-2,000 שקל, כאשר העלות החודשית של הפעלתו היא כ-129 שקל.

כרמלי מסר עוד כי דפי זהב תשיק ברבעון הרביעי של השנה אתר אינטרנט מחודש, שיציג עיצוב שונה מהעיצוב הנוכחי ויאפשר גישה נוחה לשירותים החדשים של החברה. באתר המחודש יקבלו הגולשים כלים להשוואה בין מוצרים, שירותים ועסקים, תמיכה בעצות וטיפים צרכניים. בשלב זה חתמה דפי זהב על הסכם עם המועצה לצרכנות שתספק את הכתבות עבורה, ובהמשך בכוונתה להביא אינפורמציה אובייקטיווית גם ממקורות נוספים.

תדמית חדשה

האסטרטגיה החדשה של דפי זהב כוללת מעבר ברור מדגש על מוצרי הדפוס המסורתיים להתרחבות בתחום האינטרנט והסלולר. רונן סירב למסור פרטים כספיים על פעילות דפי זהב, אך ציין כי כיום רשומים 6,000 בתי עסק באתר האינטרנט שלה, וכי עד סוף השנה צפויה הכפלה של נתון זה לאחר השקת השירותים החדשים.

רונן מדגיש כי "בעוד מספר לא רב של שנים, הכנסותינו מפעילות שאינה קשורה לדפוס תגיע לעשרות אחוזים מכלל ההכנסות - מבלי שתהיה דעיכה מההכנסות ממוצרים מודפסים". לדבריו, בתוכנית העסקית של החברה מוגדרת הנקודה בה אמורה פעילות האינטרנט לעבור לרווח.

על פי נתוני החברה, באתר האינטרנט שלה נערכים כיום על ידי קונים 700 אלף חיפושים מדי חודש. לפני כחודשיים השיקה דפי זהב, יחד עם גו נקסט ופלאפון, את השירות מבוסס המיקום, כוכבית 11, המאפשר לקבל מידע על כ-20 סוגים של בתי עסק שונים הקרובים ביותר למשתמש. לפי הערכות דפי זהב, בתקופה זו נערכו 23 אלף חיפושי קונים בחודש באמצעות השירות החדש.

בנוסף, דפי זהב פיתחה לאחרונה אפליקציה נוספת שתעלה לאוויר בשבועות הקרובים ואשר נמצאת בימים אלה בשלבי ניסוי בסלקום, מירס ופלאפון. אפילקציה זו מאפשרת חיפוש באמצעות הסלולר בדומה לחיפוש שמתבצע כיום באתר.

לקראת הרבעון הרביעי תשיק החברה מסע פרסום רחב היקף באמצעות משרד הפרסום שלמור אבנון עמיחי Y&R. מסע פרסום זה יעסוק בתדמית החדשה של החברה ובשירותים החדשים שהיא תעניק.

דפי זהב הוקמה לפני כ-30 שנה ונמצאת בבעלות קבוצת עורק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully