וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק דיסקונט: הגירעון יעלה ל-2.5% תוצר והאבטלה תעלה ל-9.3%

ליאור כגן

5.6.2001 / 13:11

להערכת כלכלני הבנק, מדד חודש מאי יעלה ב-0.4%, והאינפלציה בשנת 2001 תסתכם ב-1.3% - נמוך מהיעד


כלכלני בנק דיסקונט מעריכים כי הממשלה לא תעמוד ביעד הגירעון שנקבע לשנת 2001 - 1.75% תוצר, כך שהגירעון יעמוד בסיכום השנה על 2.5% תוצר.

בבנק מציינים, כי הממשלה אישרה אומנם קיצוץ של 2.8 מיליארד שקל בתקציבה כנגד הגידול שחל בהוצאות הביטחון, אך החלטת הקיצוץ צריכה עדיין לעבור אישור בוועדת הכספים, וחלקה כרוך בהקפאת חוק משפחות ברוכות ילדים שצריך לעבור חקיקה, כך שעוד ארוכה הדרך עד למימוש מלא של החלטת הקיצוץ.

בבנק מעריכים, כי הירידה הצפויה בהכנסות המדינה בשל ההאטה במשק, תגרום להגדלת הגירעון, גם אם יעבור הקיצוץ במתכונתו המלאה וגם אם לא תידרשנה למערכת הביטחון תוספות מעבר למה שתוקצב עד כה.

כלכלני הבנק מציינים, כי שיעור האבטלה ירד ברבעון הראשון של השנה ל-8.6% לעומת 8.9% ברבעון הקודם, בעקבות עלייה של כאחוז במספר המועסקים. להערכתם, מגמת העלייה שנרשמה בחודשים האחרונים במספר דורשי עבודה היא זמנית וקשורה לגיוס עובדים בתקופת הבחירות לראשות הממשלה, בחודשים ינואר-פברואר. להערכתם, שיעור האבטלה ישוב ויעלה ברבעונים הקרובים עד לכ-9.3% בממוצע שנתי.

בבנק דיסקונט מעריכים כי המדדים הבאים לא יהיו גבוהים: מדד חודש מאי יעלה ב-0.4%, מדד חודש יוני יירד ב-0.1%, ומדד חודש יולי יישאר ללא שינוי. להערכתם, האינפלציה בשנת 2001 תסתכם ב-1.3%, לעומת תחזית קודמת לאינפלציה של 1.5%. אינפלציה זו נמוכה מיעד האינפלציה של הממשלה ל-2001 - 2.5%-3.5%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully