וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת החשמל מעוניינת לרכוש הגנות דולריות בהיקף גדול

ליאור כגן

5.6.2001 / 12:14

כך נודע ל-TheMarker.com; הערכה: מדובר בעסקה המשלבת רכישת הגנה דולרית לזמן ארוך כנגד הכנסות צמודות מדד. הרכישה עלולה להשפיע על המסחר בשקל - דולר.

חברת החשמל אמורה לבצע בימים הקרובים עסקה גדולה בשוק מטבע החוץ המקומי, המשלבת רכישה של הגנות מפני פיחות מצד אחד ועסקת החלפה מצד שני. ככל הנראה מדובר בעסקה של רכישת הגנות לטווח ארוך נגד פיחות בשקל מול הדולר בהיקף של מאות מיליוני דולרים - עסקה שיכולה להשפיע על המסחר בשקל-דולר שמאופיין ביומיים האחרונים בתנודתיות רבה, ולגרום להתחזקות נקודתית בשער הדולר.

היקף העסקה וביצועה תלויים גם בהתפתחות שער הדולר בזירה המקומית בשעות ובימים הקרובים.

ככל הידוע מדובר בעסקה מורכבת, ולא ידוע עדיין מהו התאריך המדויק לביצועה. לפני כשלושה שבועות גייסה חברת החשמל סכום של 600 מיליון דולר באמצעות אג"ח לתקופה של 10 שנים בריבית של 8%, ואולם חברת החשמל אינה נוהגת להחליף דולרים אלה בישראל, מאחר שהיא עושה בהם שימוש מלא לצורך תשלומי תשומות צמודות-דולר כגון נפט ופחם.

מסיבה זו מופיעה בדרך כלל חברת החשמל בחדרי העסקות בישראל כרוכשת של דולרים או כרוכשת של הגנות דולריות. הנהלת חברת החשמל נוהגת לרכוש הגנות כדי לצמצם את החשיפה שלה לתנודות מטבע, הנובעת מהעובדה שכל הכנסותיה הן בשקלים בעוד רוב הוצאותיה הן בדולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully