וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שרת החינוך: חמישה ימי לימודים מספיקים

5.6.2001 / 8:51

אתמול הציעה לימור לבנת לקצר את שבוע הלימודים בבתי הספר ובגנים לחמישה ימים בלבד; דווקא המורים מתנגדים; "חינוך חינם" - בשנה הבאה ישלמו ההורים 800 מיליון שקלים עבור שירותים

שרת החינוך מכה שנית: לאחר שהודיעה על הכנסת לימודי מורשת ישראל לתוכנית הלימודים, הציעה אתמול השרה לעבור לחמישה ימי לימוד בלבד. ימי הלימוד מראשון עד חמישי יתארכו בשעה נוספת.

"מרבית העובדים במשק עברו כבר לשבוע עבודה מקוצר, ואין שום הצדקה שבמערכת החינוך ננהג אחרת", אמרה אתמול השרה. מסתבר שהיא עברה מהפך לא קטן ביחס לשבוע הלימודים. "לפני כעשר שנים עתרתי לבג"ץ נגד ההצעה לקיצור שבוע הלימודים בגן לחמישה ימים, מכיוון שאז רוב האוכלוסיה עבדה שישה ימים. כעת, לאחר שהמשק עבר לשבוע עבודה מקוצר, החלטתי להחזיר את ההצעה".

לצעד הזה לא תהיה השפעה על המורים והגננות, העובדים כבר היום רק חמישה ימים, והיא גם לא תגרור שום שינוי בשכרם. מזכ"ל התאחדות המורים, אברהם בן שבת, אמר כי הוא תומך עקרונית בתוכנית, אך היא מחייבת התארגנות בנוגע להשתלמויות מורים הנערכות לפעמים ביום שישי.

יו"ר ארגון המורים העל יסודיים, רן ארז, מתנגד להצעה. לדבריו היא תגרום לבעיות לוגיסטיות ותסכן את התלמידים שיהיו ללא השגחה. ואילו יו"ר ועדת החינוך של מרכז השלטון המקומי, שמואל אבואב, כבר הזדרז להבהיר כי המעבר לחמישה ימי עבודה יחייב תוספת תקציב הקמת מסגרות חלופיות ליום הנוסף.

טיולים: בין 58 שקלים ל-504

ועדת החינוך של הכנסת אישרה אתמול לגבות מהורי התלמידים 800 מיליוני שקלים בשנת הלימודים הבאה. מנכ"ילת משרד החינוך, רונית תירוש, מסרה כי המשרד יפעל בתקיפות נגד בתי ספר שיגבו סכומים שלא אושרו. מצד שני, הורים בעלי יכולת, שיסרבו להשתתף בתשלום לטיולים, לא יזכו לגיבוי המשרד.

אלה חלק מהתשלומים אותם יצטרכו ההורים לשלם, כל המחירים בשקלים:

מסיבות סיום:
חטיבות עליונות: 178-149
סיום גן חובה: 61-40


טיולים:
חצי יום: 58
שלושה ימים: 504

השאלת ספרי לימוד: 264-206

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully