וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קומברס עושה זאת שוב: בפעם ה-28 ברציפות מכה את תחזיות האנליסטים

רמי קפלן

4.6.2001 / 23:59

רווח של סנט מעל התחזיות; החברה הרוויחה 43 סנט למניה ברבעון הראשון; קומברס הגדילה להפתיע עם הכנסה של 365 מיליון דולר לעומת תחזית ל-356 מיליון בלבד

ענקית תוכנות הטלפוניה קומברס מוכיחה בפעם ה-28 ברציפות שהיא אכן ענקית, כאשר היא מכה שוב את תחזיות האנליסטים, למרות שאלה הודיעו חגיגית שהפעם "החגיגה נגמרה".

החברה מדווחת היום על רווח של 79 מיליון דולר, שהם 43 סנט למניה (בדילול מלא) - סנט אחד יותר מהתחזית של ההנהלה ושל האנליסטים. ברבעון הקודם הגיע הרווח למניה ל-41 סנט, וברבעון המקביל בשנה שעברה הוא עמד על 32 סנט - שיפור שנתי של 40%.

גם שורת ההכנסות מוכיחה שלחברה של קובי אלכסנדר יש עוד שפן או שניים בכובע. למרות ההערכות להאטה בשווקים שלה הכניסה קומברס לא פחות מ-365 מיליון דולר ברבעון, 36% יותר מאשר ברבעון המקביל. ברבעון הקודם עמדה ההכנסה על 346.5 מיליון דולר, והתחזית לרבעון זה היתה 356 מיליון בלבד.

בדו"ח שפירסמו לפני מספר ימים, ושמייצג את הדעה ברחוב, ציינו האנליסטים של בית ההשקעות גולדמן סאקס שבניגוד למה שהפך לשכיח ב-5 השנים האחרונות, הם מאמינים כי קומברס תעמוד בתחזיות לרבעון אך לא תעקוף אותן, או שתפתיע לכל היותר בסנט אחד למניה בשורת הרווח. קומברס אכן עשתה זאת, אך הגדילה לעשות דווקא בשורה העליונה - שם איש לא ציפה להפתעה כזאת.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully