וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שני ישראלים נעצרו בחשד שהעסיקו פלסטינים שלא כחוק

ורד כהן-ברזילי

4.6.2001 / 15:31

אחד החשודים הנפיק לעובדים כרטיסים מגנטיים מזוייפים; שוחררו למעצר בית; פרקליטות תל אביב תבקש לעצור אותם עד תום ההליכים; השופטת ציינה כי הם "סיכנו את ביטחון הציבור והמדינה"


המשטרה עצרה אתמול שני גברים מתל אביב החשודים כי העסיקו והלינו עובדי שטחים ללא אישורי שהייה, המוגדרים כשוהים בלתי חוקיים (שב"חים). אחד מהחשודים הוא בעל חברת כח אדם, שנהג להנפיק לעובדים כרטיסים מגנטיים כדי שאלו יזדהו בפני שוטרים כאילו הם בעלי אישורי שהייה.

השניים, אליעזר בונפיל, בן 40, ואריה פוקס, בן 53, הובאו היום לבית המשפט השלום בתל אביב להארכת מעצרם. בא כח המשטרה, רס"ל משה פויסטרו, ביקש מהשופטת להאריך את מעצרם בחמישה ימים. הוא טען כי בפרקליטות שוקדים בימים אלה על הגשת כתב אישום שאליו תצורף בקשה להאריך את מעצר השניים עד תום ההליכים. הוא סיפר כי הכרטיסים המגנטיים דומים לאלו המונפקים לתושבי השטחים בעלי אישורי העבודה.

המשטרה חושדת כי בונפיל סיפק לפוקס, שהוא בעל מאפייה, עובדי שטחים אותם הלין פוקס במאפייתו על מנת להסתירם מהחוק. השופטת דליה שריזלי כתבה בהחלטתה כי "כל מי שמפר את חוק הכניסה לישראל מסכן את ביטחון המדינה ותושביה במיוחד, כך מי שמעסיק אזרחים זרים, תושבי השטחים, שאינם מורשים לשהות ולעבוד בישראל...יש לשים לכך דגש לנוכח ההדרדרות הקשה במצב הביטחוני כאשר מתרבים מעשי פיגוע וירי מדי יום ביומו על ידי תושבי שטחים ואחרים הגורמים לאבדות בנפש ולפציעת תושבי ישראל". עוד ציינה השופטת כי השניים לא היססו להעסיק תושבי שטחים ובכך "סיכנו את ביטחון הציבור והמדינה". בשל כוונת הפרקליטות להגיש בימים הקרובים את כתב האישום הורתה השופטת לשחרר את השניים למעצר בית מלא.

בדיון שנערך במשטרה יממה לאחר הפיגוע בדולפינריום בתל אביב הורה המפכ"ל, רב ניצב שלמה אהרונישקי, לכל ראשי המחוזות במשטרה לשים דגש מיוחד בפעילות נגד בעלי עסקים ישראלים המעסיקים שלא כחוק שוהים בלתי חוקיים ולהחמיר עימם את הדין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully