וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפסד של 1.3% למשקיעים שרכשו מניות ואיגרות חוב של גמול

גולן פרידנפלד

4.6.2001 / 14:33

האג"ח מרכזת עניין רב בבורסה ומחזור המסחר בה מסתכם ב-7 מיליון שקל


הפסד של כ-1.3% למשקיעים שרכשו מניות ואיגרות חוב של גמול, נכון לשעה זו. המניה רושמת כעת ירידות של כ-3% ונסחרת בשער של 13.37 שקל למניה, בעוד מחיר ההנפקה עמד על 14 שקלים. משקיעי האג"ח מופסדים אף הם על השקעתם נכון לשעה זו בשיעור של כ-0.1%, כאשר האג"ח נסחרת בשער של 91.9 לעומת מחיר ההנפקה - 92 שקל.

הנפקת האג"ח היתה אמורה להתבצע במחיר של 90 שקל, אולם בעקבות חיתום יתר של פי 4 עלה המחיר ל-92 שקל. בנוסף, הסתכם המכרז על המניות בחיתום יתר של פי 1.8. למשקיעים ניתנה הטבה בדמותן של אופציות, שהוענקו לרוכשי האג"חים, שזכו לקבל בחבילת האג"חים 2 כתבי אופציות ללא תמורה, ואלו נסחרות בשעה זו במחיר של 1.6 שקלים לאופציה.

בסך הכל גויסו בסיבוב הנוכחי 60 מיליון שקל, כאשר 50 מיליון שקל מתוכם גויסו מהציבור והשאר גויס על ידי החברה הבת גמול נכסים.

בסוף מאי נערך המכרז המוסדי, בו השתתפו כ-70 גופים מוסדיים בהם קופות גמל, קרנות נאמנות, קרנות פנסיה וקרנות השתלמות. גופים אלו הגישו בקשה לרכישת אג"ח להמרה בסכום של 86 מיליון שקל, פי שלושה מהסכום שהוצע במכרז. את ההנפקה הובילה החברה הבת, גמול סהר חתמים, ביחד עם תמיר פישמן, אי.בי.אי ולאומי ושות'.

גמול סיימה את הרבעון הראשון עם רווח של 33.8 מיליון שקל המשקף ירידה של כ-45% לעומת הרווח ברבעון המקביל. בשורת ההכנסות מפעולות (שכן גמול הינה חברת השקעות ולא חברה תפעולית) רשמה החברה ירידה בשיעור של 33% לעומת הרבעון המקביל, והכנסות אלו הסתכמו בשיעור של 120.3 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully