וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחר: יום הסביבה העולמי

4.6.2001 / 10:53

האו"ם ישיק פרוייקט מחקר על השפעות המערכת האקולוגית על צמחים ובעלי חיים; יעניק פרסים ל-18 אבירי איכות הסביבה; אנשים ברחבי הגלובוס נקראים לציין את היום ב"פעילות ירוקה"

האו"ם ישיק מחר בטורינו שבאיטליה את פרוייקט מחקר של מדענים ומומחים שיסקור את האיומים שמציבה המערכת האקולוגית בפני הצמחים ובעלי החיים ברחבי העולם. פרוייקט "הערכת המילניום של המערכת האקולוגית" ייארך ארבע שנים בעלות כוללת הנאמדת בכ-21 מיליון דולר. השקת הפרוייקט תיעשה במסגרת האירועים לציון יום הסביבה העולמי שיחול מחר.

כ-1,500 מדענים, מומחים ונציגי ארגונים לא ממשלתיים יטלו חלק בפרוייקט. "המטרה היא לספק למקבל ההחלטות את המידע המוחשי לקבל את ההחלטות הנכונות, כמו שהצוות הבינלאומי בנושא שינויי מזג האוויר עושה כעת", אמרה ורניקה פלוק-פישלט, האחראית על תיאום הפעולות במחקר. היא הוסיפה כי קיימים אמנם מחקרים על המערכת האקולוגית, אך "בסופו של דבר אין לנו סקירה כללית עולמית, ולכן (גם) אין לנו מידע מדוייק על ההשלכות האזוריות".

מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, שנושא איכות הסביבה קרוב ללבו, בירך על הפרוייקט. הוא אמר: "המבצע המדעני ימפה את הבריאות של כדור הארץ, ולכן ישלים פערים חשובים בידע בדבר הצורך בשימורו".

סוכנות הידיעות הצרפתית מדווחת כי ארגון הסביבה של האו"ם יעניק באירוע לציון יום הסביבה 18 פרסים לילדים ומבוגרים בגין תרומתם לסביבה. בין הזוכים - זוג ממלזיה, שהצילו 250,000 ביצי צב מהשמדה.

האו"ם קרא לציין את ה-5 ביוני ב"אסיפות רחוב, מצעדי אופניים, קונצרטים ירוקים, מאמרים, תחרויות לעיטור כרזות בבתי הספר, שתילת עצים, כמו גם מחזור ומבצעי ניקיון". הארגון אמר גם כי הוא מספקת למדינות אפשרות לחתום או לאשר אמנות בינלאומיות המסייעות בביסוס מוסדות שלטון העוסקים באיכות הסביבה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully