וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תינוק נכווה אנושות לאחר שאמו מרחה על גופו חומץ

מוטי גל

3.6.2001 / 21:07

האם ביקשה להוריד את חום גופו של התינוק; בתוך שניות החלו כוויות לכסות את כל גופו; התינוק טופל בביה"ח ביקור חולים בירושלים ושוחרר לביתו

תינוק בן שנה אושפז במחלקת הילדים של בית החולים "ביקור חולים" בירושלים, לאחר שאימו מרחה עליו חומץ הדרים לצורך הורדת חום גופו. "הילד סבל מחום שלא ירד כמה ימים" מספרת האם, "קיבלנו תשובה שלילית לגבי הימצאות חיידק, אבל בשבת עלה החום עוד יותר".

האם החליטה לשעות לעצתה של עוזרת הבית שהמליצה למרוח את הילד בחומץ הדרים טבעי. "טבלתי צמר גפן בחומץ והתחלתי למרוח על הפנים שלו ועל חלקים נוספים בגופו" שיחזרה האם. תוך שניות הפך כל עור גופו של התינוק שפתח בצרחות אימים לאדום. אז הבהילו אותו הוריו לחדר המיון.

"הכוויה שעל גוף התינוק כיסתה למעלה מ-50 אחוזים משטח גופו" קבע ד"ר יעקב ברקון, רופא בכיר ומומחה לאלרגיה במחלקת הילדים בבית החולים, "כוויה כזו מסוכנת לכל גיל ועלולה לגרום לאיבוד נוזלים, זיהום בעור וזיהום פנימי כללי". לדברי ברקון, המקרה נדיר. "לא נתקלתי במקרה כזה במהלך עבודתי כרופא וגם בספרות המקצועית דווחו מקרים בודדים בלבד של כוויה על רקע מריחת חומץ".

ד"ר ברקון מוסיף כי מידי שנה חוזרת על עצמה התופעה של הגעת תינוקות לחדר המיון בשל טיפול בלתי זהיר של ההורים הניתן בהמלצת גורמים לא רפואיים. עור הילדים רגיש יותר והשימוש בתכשירים, אפילו טבעיים, מצריך בדיקה קפדנית של רופא לפני שימוש בפועל. הטיפול להורדת חום באמצעות שימוש בחומץ הדרים או אלכוהול אינו מומלץ על ידי רופאי הילדים ולמרות זאת הוא נמצא עדיין בשימוש. דובר בית החולים, אלכס פרקש, מסר כי לאחר שטופל בבית החולים שוחרר התינוק לביתו כשמצבו טוב.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully