וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפחתה בתשלום תמלוגים של חברות התקשורת - לאישור ועדת הכספים

גיא הדס

3.6.2001 / 17:06

ההפחתה הובאה ע"י שרי התקשורת והאוצר; ההפחתה הגדולה ביותר בתמלוגים של החברות הסלולריות: מ-8% היום עד ל-3.5% ב-2004; הסכום שמתקבל כל שנה מהתמלוגים מגיע לכ-750 מיליון שקל

שרי התקשורת והאוצר הביאו לאישור ועדת הכספים הפחתה בתשלום תמלוגים של החברות הסלולריות כבר השנה מ-8% ל-5%. הקיצוץ בתמלוגים שישלמו חברות הסלולר הוא במסגרת רפורמה כוללת להפחתת התמלוגים שישלמו כל חברות התקשורת. על פי ההצעה, עד שנת 2004 כל החברות בענף יקטינו את היקף התמלוגים עד כדי 3.5%. במקור, הקיצוץ אמור היה להימשך עד שנת 2005.

ההפחתה היתה אמורה להיכנס לתוקף בינואר 2001, אולם ההתפתחויות הפוליטיות עיכבו את הטיפול בעניין. במשרד התקשורת יזמו את החוק כדי למנוע גביית מסים בדרך עקיפה מחברות התקשורת. הסכום שמתקבל כל שנה מהתמלוגים מגיע לכ-750 מיליון שקל.

שרי התקשורת והאוצר פנו היום ליו"ר ועדת הכספים של הכנסת ח"כ, ישראל כץ, בבקשה לאשר תקנות בחוק הבזק, המהוות רפורמה בהסדרים הקיימים של תשלום תמלוגים, על ידי בעלי רשיון ובעלי זיכיון בשוק התקשורת.

ממשרד התקשורת נמסר כי הצורך בביצוע הרפורמה המוצעת התעורר על רקע חוסר אחידות במשטר התמלוגים והתפתחות שירותים חדשים. "הרפורמה הכרחית בשל המצב הקשה בשוק, ירידת שווקי ההון וההשקעות הרבות העומדות בפני השוק התקשורת", אמר שר התקשורת ראובן ריבלין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully