וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקבינט הכלכלי-חברתי מבקש לעודד רכישת דירות בפסגת זאב והר חומה

כתב TheMarker.com

3.6.2001 / 16:55

מחצית מהמשכנתה של 100 אלף שקל צפויה להינתן לרוכשים כמענק; תוספת של כ-50 א' ש' למשכנתה תעביר המדינה למי שירכשו דירות במגדל העמק, קרית שמונה, צפת, חריש וטבריה

הקבינט הכלכלי-חברתי דן הבוקר בדרכים לעידוד מגזר הבנייה. במסגרת זו החליט הקבינט למנות צוות בין-משרדי של מנכ"לים, אשר יעביר הצעות לישיבת הקבינט בשבוע הבא, בהן הצעה לתוספת של עשרות אלפי שקלים למשכנתה לרוכשי דירות באזורי עדיפות.

בין היתר, יבחן צוות המנכ"לים הצעה להגדיל ב-100 אלף שקל נוספים את המשכנתה לרוכשי דירות חדשות בשכונות פסגת זאב והר חומה בירושלים, כאשר מחצית מהסכום תינתן לרוכשים כמענק. תוספת של כ-50 אלף שקל למשכנתה - מחצית הסכום כמענק - תעביר המדינה למי שירכשו דירות במגדל העמק, קרית שמונה, צפת, חריש, טבריה ועוד כמה יישובים הסובלים בשנים האחרונות מהגירה שלילית.

במקביל, בוחן הקבינט הכלכלי אפשרות לזרז החלטות ישנות שהתקבלו בממשלה בפורומים שונים אשר במרכזן זירוז הטיפול בהסרת חסמים לבנייה, בעיקר בתחומי הביוב, שינוי גבולות שיפוט, חכירות וכבישים "מאיצי בנייה". בנוסף, תרכז ועדת המנכ"לים את הטיפול בחסמים המעכבים שיווק של קרקעות למגורים, תנחה את משרדי הממשלה בטיפול בהסרתם ותקבע לוחות זמנים מחייבים לביצוע החלטותיה.

עוד יבחן צוות המנכ"לים דרכים לעידוד בנייה של דירות קטנות והגדלה של מלאי הדירות להשכרה. ראש הממשלה ביקש מהקבינט להימנע מדיון ומקבלת החלטות בנושאי מיסוי הקשורים למגזר הבנייה, וביקש להשאיר את הדיון בנושאים אלה לדיון המכריע בעניין הרפורמה במס.

שר האוצר, סילבן שלום, אמר כי במקביל לקבלת ההחלטות על ידי הקבינט החברתי-כלכלי, אשר יעודדו את הביקוש לדירות, על הממשלה לקבל החלטות לאלתר שיגדילו גם את ההיצע. זאת, מאחר שהסיוע למשתכנים יגדיל את הביקוש, ואם לא תהיה הגדלה במקביל גם של ההיצע - תהיה עלייה של מחירים בשוק הדירות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully