וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החלופות לארגון מחדש של קבוצת אי.די.בי יוגשו בימים הקרובים

אלי דניאל

3.6.2001 / 16:01

בין היתר, עלו על הפרק מיזוג אפשרי בין דסק"ש לכלל תעשיות, ומיזוג גדול עוד יותר במסגרתו "תבלע" אי.די.בי פיתוח את דסק"ש וכלל תעשיות

הוועדה הפנימית ("ועדת החמישה"), אשר הוקמה בתחילת חודש מאי 2001 ע"י קבוצת אי.די.בי, אמורה להגיש בימים הקרובים את המלצתה באשר לחלופה המועדפת מבין החלופות השונות הקשורות לארגון מחדש בקבוצה, כך נודע ל-TheMarker.com. הוועדה כוללת בין היתר את רו"ח גד סומך, עו"ד דוד חודק ורענן כהן.

כזכור, לפני כחודש לערך, לאחר שד"ר יורם טורבוביץ' מסר על פרישתו הצפויה מניהול דיסקונט השקעות , פרישה שנכנסה לתוקפה ביום חמישי האחרון, נודע כי בקבוצת אי.די.בי הוקמה ועדה פנימית אשר אמורה לבחון מספר דרכים אפשרויות לביצוע ארגון מחדש בקבוצה במסגרתו יאוחדו חברות בקבוצה ויבוטלו מטות ניהוליים.

בין היתר, עלו על הפרק מיזוג אפשרי בין דיסקונט השקעות לכלל תעשיות ומיזוג גדול עוד יותר במסגרתו "תבלע" אי.די.בי פיתוח את דיסקונט השקעות וכלל תעשיות. כן הוזכר, מיזוגן של דיסקונט השקעות והחברה המוחזקת על ידה, אלרון .

למי ששכח, במסגרת צעדי הארגון מחדש בקבוצה, עתיד להתבצע במהלך החודש הקרוב המיזוג בין כלל תעשיות לבין כלל אלקטרוניקה , מיזוג אשר לאחר ביצועו, בהנחה שיאושר באסיפת בעלי המניות של שתי החברות, צפויה להחזיק אי.די.בי פיתוח בכ-63.6% ממניות החברה הממוזגת. בנוסף, אי.די.בי פיתוח אישרה היום כי היא מקבלת מפעם לפעם הצעות לרכישת החזקותיה באזורים , בה היא מחזיקה ב-64% (מהון המניות של אזורים) וכי היא בוחנת את מכירת החזקותיה באזורים לצד שלישי.

האפשרות כי בקבוצת אי.די.בי יבוצעו מיזוגים ושינויים מבניים הועלתה עוד במהלך שנת 1999, כאשר על שולחן הנהלת הקבוצה הונחו המלצות חברת הייעוץ ביין אנד קומפני, אשר הציעה לחברה לאחד מספר כפילויות הקיימות בקבוצה, ולמזג את כלל ישראל לתוך אי.די.בי פיתוח. כמו כן, המליצה ביין למקד את פעילות הקבוצה בשישה תחומים: היי-טק, תקשורת, נדל"ן, קמעונות, תעשייה, ביטוח ופיננסים.

בהתאם להמלצות אלו, נחתם בדצמבר 1999 הסכם מיזוג בין כלל ישראל ואי.די.בי פיתוח, וביולי 2000 הושלם מיזוג זה. מלבד המיזוג האמור, והמיזוג הצפוי בין כלל תעשיות לכלל אלקטרוניקה, לא המשיכה הקבוצה ביישום המלצות חברת הייעוץ ביין, ומעניין יהיה לעקוב ולראות אם המלצות הוועדה הפנימית יהיו דומות להמלצות ביין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully