וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סגן נשיא סוריה התמוטט ואיבד את הכרתו בלבנון

3.6.2001 / 13:28

עבדל-חלים חאדם, בן 68, התמוטט במהלך נאום בעיר טריפולי, והובהל לבית החולים; רופא הלב של ראש ממשלת לבנון הועזק למקום; היה ידיד קרוב של הנשיא אסד המנוח, ואחראי על נושא לבנון

סגן נשיא סוריה, עבדל-חלים חאדם, התמוטט היום במהלך נאום בעיר טריפולי, שבצפון לבנון. "תסלחו לי, אני לא יכול להמשיך", אמר הסגן בן ה-68 לפני שהתמוטט ונפל על הריצפה. כך דיווחה רשת הטלוויזיה אל-מוסטאקבל הלבננונית, הנמצאת בבעלותו של ראש ממשלת לבנון, ראפיק אל-חרירי.

על פי הדיווחים, חדאם הובהל לבית החולים "אל-נינה" בעיר. מקורות בבית החולים מסרו כי הוא אושפז במחלקת טיפול נמרץ כשהוא מחוסר הכרה. עוד דווח כי רופא הלב של חרירי עצמו הגיע למקום בכדי לבדוק את הסגן. מאבטחי בית החולים מנעו מכתבים להיכנס למקום. לפי דיווחים אחרים, הוא הובהל לבית החולים בדמשק.

חאדם, מוסלמי סוני ושר החוץ הסורי לשעבר, שימש במשך שנים רבות כידיד קרוב של נשיא סוריה המנוח, חאפז אל אסד, והיה אחד האנשים החזקים בדמשק. כמו כן, הוא היה אחראי במשך שנים על נושא לבנון. בשל האנגלית השוטפת שבפיו, נחשב חאדם לפנים הציבוריות הבינלאומיות של שלטונות סוריה. בשנת 84' הוא מונה לתפקיד סגן הנשיא. לדברי דיפלומטים, עם עלייתו לשלטון של הנשיא בשאר אסד, הוא סייע לו לחזק את אחיזתו בשלטון.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully