וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תגובה מתונה בדולר לאירועי סוף השבוע - עולה ל-4.1510 שקלים

ליאור כגן

3.6.2001 / 15:33

למרות זאת, כלכלני מיטב מעריכים כי האירועים החמורים של סוף השבוע וחוסר הבהירות לגבי ההתפתחויות במישור המדיני עשויים להביא לטלטלות בדולר

השקל ממשיך להפגין עוצמה גם לאחר הפיגוע יוצא הדופן שהתבצע ביום שישי בת"א, בו נהרגו ונפצעו בני נוער רבים שיצאו לבילוי יום השישי. עם פתיחת המסחר באופציות הדולריות, נסחר הדולר ברמה של 4.1510 שקלים, עלייה קלה לעומת הרמה בה נסחר הדולר בסיום המסחר ביום שישי. יש לציין שהדולר התחזק כבר בסוף השבוע שעבר, וטיפס מרמות של 4.12 שקלים, לרמה של 4.1450 שקלים.

עד כה נראה היה כי הפעילים בשוק המט"ח התרגלו לרמה מסוימת של אירועים בטחוניים, הבאה לידי ביטוי באירועי ירי בשטחים ובפיגוע עם מספר מועט של הרוגים ונפגעים. אולם, לדברי סוחרים, הפיגוע האכזרי שהתרחש ביום שישי יוצא דופן בחומרתו ומסמל החמרה במצב הבטחוני, שנראה היום הרבה פחות טוב מסוף השבוע שעבר.

סוחרים מסבירים כי התגובה המתונה במסחר בדולר היא תוצאה של שני דברים עיקריים: העובדה כי עברו יומיים מאז האירוע, כך שהשוק לא הגיב באופן מיידי על הפיגוע, וההחלטה של המטבחון המדיני להימנע מתגובה בשלב זה.

כלכלני בית ההשקעות מיטב מעריכים, כי האירועים החמורים של סוף השבוע וחוסר הבהירות לגבי ההתפתחויות במישור המדיני עשויים להביא לטלטלות ביחסי דולר-שקל. להערכתם, מלבד המצב הבטחוני-מדיני, שעשוי לגרום להמשך הפיחות, יש להביא בחשבון אפשרות של ביצוע רפורמה במס שתחליש את השקל, כמו גם אפשרות של הורדה נוספת בריבית שלא במועד הרגיל של סוף החודש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully